20 Yaş Diş Çekimi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
20 Yaş Diş Çekimi Nedir?

Bebeklikte altı ay ile üç yaş arasında altta on, üstte on olmak üzere toplam yirmi süt dişi ile diş gelişimi başlar. Süt dişlerinin dokuz on yaşlarında dökülmesiyle birlikte yerini yetişkin dişleri doldurur. Toplam okuz iki tane olması gereken ana dişlerin yirmi sekiz ana diş çocukluk ve ergenlik dönemlerinde tamamlanır. Kalan dört diş ise, büyük azı dişleri olarak en altta ve en üstte bulunan yirmi yaş dişleridir. Yirmi yaşlarında çıkacak bu dişler, diğer dişler gibi pek sağlıklı şekilde çıkmazlar.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Yarı gömülü veya gömülü olarak kalabileceği gibi yetersiz yer nedeniyle sıkıştırma, ağrı ve diğer dişlere zarar verme gibi pek çok soruna da neden olurlar. Dental cerrahi girişimler ile bunun gibi sebeplerden dolayı 20 yaş dişleri çekilmelidir veya gömülü 20 yaş dişi cerrahi müdahalelerle alınabilir. Diş ve diş eti ağrısı, diş etlerinde hassasiyet ve kulağa ve çeneye vuran ağrılar belirtileridir. Bu belirtilere sahipseniz diş hekime başvurmalısınız.

Kliniğimizde cerrahi operasyonlar yapıldığı gibi gülüş tasarımı, diş beyazlatma, diş taşı temizliği gibi estetik tedavilerde verilmektedir.

20 Yaş Dişleri Çekilmeli Midir?

20 yaş dişleri düzgün çıkmış veya bir sorun yaratmamış olabilir fakat bu sorunlar bir anda ortaya çıkmayabilir. Normal çıkan yirmi yaş dişleri de ileride sorunlara yol açabilir bunun için hiçbir sorun yaşanmasa bile 20 yaş diş kontrolü için muayene olunması önerilmektedir. 20 yaş diş çekimi; çürük olması, yanlış hizalanması ve gömülü olması durumlarında gerçekleşmektedir. Gömülü 20 yaş diş çekimi, en yaygın durumlardan biridir.

Büyümesi için yeterince yer yoksa, diş problemlerine yol açmışsa ve olması gereken yerde değilse 20 yaş diş çekimi gerçekleşmelidir. Alt ve Üst 20 yaş diş çekimi, dişlerin temizliğinin de zor olmasıyla çürüklere yol açtığı için önerilir. 20 yaş dişleri yüzünden çürüyen ve diş kaybına yol açan durumlar için uzman cerrahlarımızdan implant tedavisiyle alakalı bilgi alabilirsiniz.

20 Yaş Dişleri Ne Zaman Çekilmelidir?

20 yaş dişleriniz size ağrı ve rahatsızlık veriyorsa, diş hekiminize görünmelisiniz. Erken teşhis, daha büyük problemlerin oluşmasını engeller. 20 yaş diş çekimi, daha gençken ve diş kökleri tam gelişmemişken yapılması daha kolaydır.

İlerleyen yaşlarda 20 yaş diş çekimi daha zorlaşır ve iyileşme süreci uzar. Zor ve ağrılı iyileşme sürecini yaşamamak için zamanında ve uygun yöntemlerle çekilmelidir.

20 Yaş Dişi Nasıl Çekilir?

Yarı gömülü, tam gömülü veya sıkışık dişler; iltihaplanma, diş çürükleri, ağız kokusu, komşu dişlerin dokusuna ve minesine zarar verme gibi ağız sağlığı problemlerine yol açabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı gömülü, yarı gömülü ve yanlış hizalanarak sıkışıklık yaratmış dişlerin çekilmesi gerekmektedir. 20 yaş diş çekiminin nasıl gerçekleşeceği çekilen röntgenler sonucunda belirlenmektedir. Doğru hizalanmış olan, çürük ve sıkışıklık problemi nedeniyle çekilecek 20 yaş dişleri, diğer dişler gibi çekilir ve cerrahi bir işlem gerektirmez. Fakat sorunlu dişlerin çok azı bu şekilde çekilebilir, bir çoğu cerrahi girişimlerle çekilir.

20 yaş dişi cerrahi çekimi, lokal anestezi altında yapılır ve ne kadar süreceği çekilecek dişin yapısına, konumuna ve sayısına bağlı olarak değişir.

20 Yaş Dişi Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

20 yaş dişi çekimi öncesi, diş tedavileri aksatılmamalıdır. Böylece 20 yaş diş çekimi sonrası süreç daha kolay geçer ve hızlı bir iyileşme süreci olur. 20 yaş diş çekimi sonrası ağrı ve şişlik olabilir, buz uygulaması ile destekleyerek azalmalarına yardımcı olabilirsiniz. Diş fırçaladıktan sonra antiseptik gargara kullanmak ağrı ve acının azalmasını sağlayacaktır. Sigara iyileşmeyi geciktireceği için 24 saat sigara içilmemelidir. 20 yaş diş çekimi sonrası tamamen iyileşme iki haftayı bulmaktadır.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

20 yaş diş çekimi ağrılı mı?

20 yaş diş çekimi öncesi lokal anestezi yapıldığı için işlem sırasında ağrı hissetmezsiniz.

20 yaş dişleri çekilmezse ne olur?

Ağız içi problemlerine neden olarak çürük, iltihap, diş ve diş eti sıkışmalarına neden olarak ağız yapısını bozabilir.

20 yaş diş çekimi sonra ağrı nasıl geçer?

Buz desteği ve aspirin harici ağrı kesiciler ile ağrıyı geçirebilirsiniz.

20 yaş diş çekimi fiyatı nedir?
  • 20 yaş diş çekimi fiyatı; dişin gömülülük durumuna, pozisyonuna ve ağız yapısına göre değişmektedir. Detaylı fiyat ve bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.