Mezoterapi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Mezoterapi Nedir?

Minerallerin, vitaminlerin, enzimlerin, aminoasitlerin karışım veya tek başlarına derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon aracılığı ile uygulandığı yönteme mezoterapi adı verilmektedir. Enjekte edilecek maddeler kişinin ihtiyacına ve isteğine göre değişiklik gösterebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş tüm sağlıklı bireylere kolaylıkla uygulanabilen mezoterapi, sıklıkla tercih edilen lazer tedaviler arasında yer almaktadır. oldukça geniş kullanım amacı ve alanı bulunan bu işlem, kişiye özel bir tedavi yöntemidir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Mezoterapi yüz, cilt olmak üzere pek çok bölgeye uygulanabilmektedir. Kişinin yaşı, sağlık durumu, ihtiyaç durumu gibi faktörde enjekte edilecek maddeyi ve dozunu belirlemektedir. Bölgesel zayıflama, çatlaklar, lekeler,  yara izleri, cilt yenileme gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca mezoterapi gözaltı bölgesine de uygulanarak daha aydınlık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Pek çok kullanım alanı bulunan mezoterapi, genel olarak leke mezoterapisi, cilt mezoterapisi, dudak mezoterapisi olarak kullanılmaktadır. Cilt sarkması ve yaşlanması, selülit, gözaltı morlukları, leke tedavilerinde tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca mezoterapi; güneş lekeleri, kilo kaybı, saç tedavisi, saç dökülmesi, kellik ve vitiligo gibi durumlarda uygulanabilmektedir.

Mezoterapinin en sık kullanıldığı durumlar bu şekilde sıralanırken bu sorunların ortadan kaldırılmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Böylece kişilerin istediği görünüme kavuşmalarını sağlayarak kişilerin kendilerini daha mutlu hissetmelerine yardımcı olmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Uygulanacak bölgedeki orta tabakaya oluşturulan özel karışımın ince iğneler aracılığı ile enjekte edilmesi olan mezoterapi ayrıca iğne kullanılmadan da iğnesiz mezoterapi olarak uygulanmaktadır. Uygulamadan önce kişi, fiziksel muayeneye tabi tutulmaktadır. İşlemi engelleyecek herhangi bir sağlık problemi yoksa, uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır. Kişiye uygun olarak hazırlanan karışım tek kullanımlık iğnelerle enjekte edilir. Bölgeye doktor tarafından açılı bir şekilde uygulanır. Bölgenin ihtiyacına uygun olarak seans sayısı belirlenir. Pansuman gerektirmeyen bir yöntemdir ve kişi rahatlıkla günlük hayatına dönebilir.

Mezoterapinin Kullanım Alanları

Medikal uygulamalar içerisinde yer alan mezoterapi, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Saç dökülmelerini azaltmak ve kelliği tedavi etmek amacıyla saç mezoterapisi kullanılmaktadır. Enjekte edilen maddeler saçların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Yüz mezoterapisi diğer anlamıyla mezolifting; cildi yenileyen, cilt sarkmalarını toparlayan ve cilt kırışıklıklarını azaltan bir yöntemdir.

Böylece daha aydınlık ve canlı bir yüze kavuşmayı sağlar. Lipoliz mezoterapisi ise, liposuctiona alternatif olarak geliştirilmiştir. Fazla yağ dokusunun kırılmasına yardımcı olarak yağlardan kurtulmaya neden olmaktadır. Diyet ve egzersizle desteklendiğinde başarılı sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Gözaltı mezoterapisi de gözaltında oluşan morlukları ve koyu halkaları yok ederek daha aydınlık bir gözaltı oluşumunu sağlar. İğnesiz mezoterapi de ağrı ve acı olmadan cildin yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

Mezoterapi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezoterapi seanslarının öncesi veya sonrasında kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmektedir. Uygulamanın yapıldığı bölgeye, uygulamadan sonra 12 saat su değmemesi gerekmektedir. Bölgeyi saracak, sıkacak dar kıyafetlerin giyilmemesi önerilmektedir. Ayrıca mezotarepi seansından sonra 48 saat zorlu egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Mezoterapi tedavisinin etkisi ne zaman gözlemlenir?

  Bölgenin durumuna ve ihtiyacına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte 2 veya 3. seanstan itibaren etkisi gözlemlenebilmektedir.

  Mezoterapi kimlere uygulanmaz?

  Başta hamile ve emziren kadınlar olmak üzere kanser hastalarına, felç geçirmiş kişilere, şeker hastalarına ve kalp rahatsızlıkları bulunan kişilere uygulanmaz.

  Mezoterapi kalıcı bir işlem midir?

  Cilt yaşayan bir doku olduğu kalıcı değildir. Kalıcılığı kişinin yaşına, bölgenin durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  Mezoterapi fiyatları ne kadardır?
  • Mezoterapi fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cilt mezoterapi fiyatları ile yüz mezoterapi fiyatları arasında farklar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

    

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/botoks-nedir.png

  Oxygeno Cilt Bakımı

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.