Çürük Diş Tedavisi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Çürük Diş Nedir?

Diş minesinin ve dişlerin dış sert yüzeyinin tahrip olması olarak tanımlanan diş çürüğü, büyük küçük her yaştan insanı etkilemektedir. Dişlerde yapışkan bir yapıya sahip olan plak oluşur ve tüketilen şeker içerikli besinler bu plaklardaki bakterilerin diş minesine zarar veren asitleri üretmesine sebep olur. Plakların yapışkan bir yapıda olması da, asitlerin sürekli dişlerle temas halinde olması neden olur ve böylece dişlerde çürümeler meydana gelir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Çocuk diş hekimliğinde de önemli bir yere sahip olan çürük dişlerin tedavisi ihmal edilmemelidir. Ertelenen çürük diş tedavisi, diş kaybı gibi olumsuz durumların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Çürüğün durumuna bağlı olarak diş hekiminiz en iyi tedaviyi uygulayacaktır. Kanal tedavisi, diş çekimi bu yöntemlerden bazılarıdır. Ancak çekilen diş yerine implant tedavisi uygulanarak işlevsel ve estetik sorunların önüne geçilir.

Çürük Diş Belirtileri

Çürüğün dişte bulunduğu yere, derinliğine ya da boyutuna bağlı olarak belirtileri değişiklik gösterebilir. En yaygın belirtisi, belirli bir neden olmaksızın diş ağrısıdır. Dişlerin normalden daha fazla hassas olması, sıcak, soğuk ya da tatlı bir şeyler yiyip içerken keskin ya da hafif bir ağrının oluşması, dişlerdeki delikler ve çürümeler, dişin yüzeyinde oluşan siyah ve kahverengi boyalanmalar, yiyecek ısırıldığında oluşan ağrı çürük diş belirtileri arasında yer alır. Bu belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız kısa süre içerisinde mutlaka diş hekimi randevusu almalısınız.

Çürük Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş çürüklerinde başarılı tedavi için düzenli diş kontrolü yaptırılması gerekir. Diş çürüğü tedavisi çürüğün boyutuna bağlı olarak değişir. Çürük henüz meydana gelmemişse florür tedavisi uygulanarak diş sağlığına kavuşturur. İlerleyen çürük dişlerde dolgu uygulaması yapılır. Dolgu için geç kalınmış çürüğe kron kaplamalar yapılır. Sinirlere zarar veren diş çürüklerinde kanal tedavisi uygulanır. En son tedavi yöntemi ise, diş çekimidir.

Zamanında teşhis edilen çürükler, kolay bir şekilde tedavi edilir ve sağlığına kavuşturulur. Tedavi için geç kalınmış çürükler ise, diş kaybına neden olur.

Diş Çürüğü Nasıl Engellenir?

Diş çürüğünün en iyi tedavisi, oluşmadan önlemektedir. Gerekli ağız ve diş hijyeninin sağlanması, çürüklerin önüne geçmek için en iyi yöntemdir. Günde en az iki defa diş fırçalamak oldukça önemlidir.

Ayrıca şekerli ve asitli yiyecek – içeceklerin tüketimini de en az miktara indirmek, diş çürüklerinin oluşumunu engeller. Gargara yapmak, diş ipi kullanmak ağız hijyenini sağlayan önemli adımlardandır. Ayrıca düzenli diş muayenesine gitmek de oluşmuş ya da oluşabilecek çürüklerin tedavisinin hızlı ve kolay yapılmasını sağlar.

Çürük Diş Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çürük diş tedavisi sonrasında en önemli nokta, ağız ve diş bakımına önem göstermektedir. Diş hekiminizin tavsiyelerine uyarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Çürük diş tedavisinden bir süre sonra dişlerinizi normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Sert yiyeceklerden, asitli yiyecek-içeceklerden uzak durmanız diğer dişleriniz sağlığı ve tedavi edilen dişleriniz sağlığı için büyük önem taşır.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

Ağrı yapmayan çürük diş, tedavi ettirilmeli midir?

Tedavi edilmeyen çürük diş, daha ciddi problemlere zemin hazırlayabilir. Diş kayıpları bunlardan biridir. Çürük diş tedavisiyle olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.

Diş çürüğü zamanla geçer mi?

Diş çürükleri, zamanla kendiliğinden iyileşmez. Diş hekimi tarafından tedavi edilinceye kadar yayılmaya, derinleşmeye devam edecektir.

Çürük diş tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Çürüğün durumuna göre farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Tedavi öncesinde lokal anestezi uygulanarak ağrı ya da acıyı en az düzeyde hissetmeniz sağlanır.

Çürük diş tedavileri fiyatı ne kadardır?
  • Çürük diş tedavisi ücretinde etkili olan pek çok faktör vardır. Diş çürükleri tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.