Jinekomasti

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Jinekomasti

Jinekomasti, erkeklerde iyi huylu olarak memenin aşırı gelişmesi olarak tanımlanabilir. Her üç erkekten birinde görüldüğü bazı araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bebeklik ve yaşlılık dönemlerinde ortaya çıkabileceği gibi, en sık ergenlik dönemlerinde de jinekomasti görülebilmektedir. Sağlığı herhangi bir nedenden dolayı kötü etkilememekle beraber, kişinin ruhsal olarak yıpranmasına neden olabilir. Kişinin kendinden utanmasına ve sıkılmasına neden olabildiği için tedavi edilerek bu durum ortadan kaldırılabilir. Estetik cerrahi ve medikal tedaviler gerektirmektedir, kendiliğinden geçen bir durum değildir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Jinekomastinin belirtileri arasında; memelerde şişlik, ağrı, hassasiyet, birinin veya her ikisinin de meme ucundan sıvı gelmesi yer alır. Jinekomasti tedavisi için iki memenin de elle muayene edilmesi oldukça önemlidir. Meme başında ceviz büyüklüğünde ve sert bir kitle ile karşılaşılması durumunda meme UGS yapılır ve doğrulanarak tanı ve tedavi için planlama yapılır.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Genellikle testosteron hormonundaki dalgalanmadan kaynaklanan jinekomasti; ilaç kullanımı, uyuşturucu ve alkol kullanımı, sağlık durumlarından kaynaklanan yan etkiler, bitkisel ürünlerin kullanımı sonucu da oluşabilir. Östrojen kadınlık hormonu olarak bilinse de az miktarda erkeklerde de salgılanır. Normalin üzerinde östrojen salgılanması veya testosteron ile östrojen arasındaki dengesizlik, jinekomasti oluşumuna neden olabilmektedir.

Sporcular tarafından kas arttırmak veya performansı attırmak için kullanılan yasa dışı olarak kullanılan anabolik steroidler ve androjenler de jinekomastinin oluşumunda etkili olduğu bilinmektedir. Diyaliz tedavisi gören kişilerin yaklaşık olarak yarısında hormonal dengesinin değişmesinden dolayı jinekomasti oluşabilir.

Jinekomastide Tedavi Seçenekleri

Jinekomasti tedavisi, jinekomastinin tipine göre belirlenmektedir. Disk çapının 4 cm’den küçük olduğu ergenlerde kendiliğinden geçmesini beklemek ve hastayı bilgilendirmek en doğrusu iken; hastanın şikayeti 4 yıldan uzunsa veya hastayı rahatsız eden klinik durumlar mevcutsa, tedaviye başlama endikasyonu vardır. Disk 4-6 cm aralığındaysa medikal tedavi ve 6 cm’den büyükse cerrahi tedavi önerilir.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti tedavisinde en kesin ve etkili yöntem cerrahi müdahaledir. Müdahalenin nasıl olacağı cerrah tarafından yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucunda karar verilir. Jinekomastinin farklı tiplerine farklı tedaviler uygulanmaktadır. Glandüler tipi jinekomastide, sert meme dokusu ağırlıktadır ve cerrahi müdahaleyle çıkartılır.

Karışık tip jinekomastilerde ise, yağ dokusu ve glandüler doku fazlalılığı mevcuttur ve cerrahi operasyon ile lipoşaksın aynı anda yapılır. Diğer tip olan yağ tipi jinekomastilerde ise, yağ dokusu ağırlıkta olduğu için sadece liposakşınla tedavisi gerçekleştirilebilir. Diğer sınıflandırmalarda ise, deri fazlalığı ve meme dokusunun büyüklüğü değerlendirilerek buna uygun bir tedavi yöntemi seçilir. Meme estetiğinin her işleminde olduğu gibi jinekomastide de farklı ameliyat yöntemler vardır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Süreç

Uygulanan jinekomasti ameliyatı ve tedavisine göre iyileşme süreci farklılık göstermektedir. Liposuction uygulamalarında kişi, daha konforlu iyileşir ve birçok aktiviteyi rahatlıkla yapabilir.

Cerrahi müdahale gerektiren işlemlerde ise, genel veya lokal anestezi uygulanır ve kişi duruma göre bir gün gözetim altında kalabilir. Jinekomasti ameliyatı sonrası üç gün dinlenmek, fazla hareket etmemek iyileşme süresini hızlandırmakta ve daha kolay süreci atlatmanızı sağlamaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Jinekomasti varlığından şüpheleniliyorsa hangi uzmana gidilmelidir?

  Jinekomasti varlığından şüpheleniyorsanız ilk olarak endokrinoloji uzmanına başvurmanız gerekir.

  Jinekomasti korsesi nedir?

  Jinekomasti ameliyatı sonrası kullanılması gereken medikal bir üründür. İlk iki üç hafta sürekli ilerleyen haftalarda ise düzenli kullanılması gerekir.

  Jinekomasti elle nasıl anlaşılır?

  Jinekomasti gelişimi olan hastalarda meme başının altında sert, yoğun ve yumru şeklinde bir doku hissedilir.

  Jinekomasti ameliyat fiyatları nedir?
  • Jinekomasti ameliyat ücretleri, tedavi yöntemine göre değişmektedir. En güncel jinekomasti ameliyat fiyatları 2021 yılı için detaylı bilgiyi bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.