Diş Taşı Temizliği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Diş Taşı Temizliği Nedir?

Periodontal tedaviler arasında yer alan diş taşı temizliği, birkaç yıl aralıklarla tekrarlanması gereken ağız ve diş bakım rutine arasında yer alır. Ağız ve bakımı düzenli olarak yapılsa bile besinler ve tükürük salgısında bulunan mineraller nedeniyle diş taşları oluşur. Diş taşı temizliği hekimler tarafından çeşitli aletler kullanılarak yapılmaktadır. Bakteri plağının zamanla sertleşerek oluşturduğu diş taşları, tartar temizliği adıyla da halk arasında bilinmektedir. Diş taşı, dişleri sarıdan kahverengiye renge döndürür ve bu renk değişimine ek olarak dişlerde çürümeye ve ağız kokusuna neden olmaktadır.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Diş taşının oluşumunun engellenmesi için düzenli ve etkili bir diş ve ağız bakımının yapılması gerekmektedir. Günde en az iki kere dişler fırçalanmalı ve ardından diş ipi yardımıyla dişlerin arasında kalan kalıntılar temizlenmelidir. Böylece diş taşı oluşumu en aza indirilir ve en az seviyede oluşması sağlanır.

Herhangi bir sebepten dolayı diş kaybı yaşıyorsanız implant tedavisinde uzman cerrahlarımızdan süreç ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş taşı temizliği, hekimler tarafından çeşitli ilaçlar ve aletler kullanılarak yapılmaktadır. Genel olarak diş taşı temizliği işlemine ultrasonik cihazlarla başlanır ve bu cihazlar aracılığıyla titreşim yolu sayesinde taşlarının çatlatılması sağlanmaktadır. Büyük diş taşlarının dişlerden ayrılmasından sonra ağıza su püskürtülür ve çözülen diş taşları temizlenir. Ardından kalan küçük diş taşları için ince yapılı aletler kullanılır.

Diş aralarında ve kıvrımlı bölgelerde oluşmuş diş taşları temizlenene kadar bu işlem sürdürülür. Bu işlemin tamamlanmasının ardından diş macunu ile dişler temizlenir.Genellikle on dakika gibi kısa sürede tamamlanabilir fakat diş taşının yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Diş Taşı Temizliği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı yazımızı okuyarak aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliğinin Avantajları

Sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen kişilerin yaptırması gereken diş taşı temizliği, diş tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır. Düzenli olarak yapılması durumunda bazı avantajlar sağlamaktadır. Diş çürüklerinin oluşumunun önüne çekilerek sağlıklı dişlere kavuşulmasını sağlar.

Kemik iltihaplarının engellenmesi ile dişler sahip olması gereken bakıma ve temizliğe sahip olur. Ayrıca diş taşına bağlı olarak oluşan ağız kokusunu engeller.

Diş Taşı Temizliğinin Önemi

Diş taşı temizliği işleminin yapılmaması veya ihmal edilmesi bazı hastalıkların oluşumuna neden olabilmektedir. Diş eti çekilmeleri, bu ağız ve diş sağlığı hastalıklarının başında gelmektedir. Diş eti çekilmesi ile beraberinde, diş aralarının açılması ve diş çürüklerinin oluşarak iltihaplanması gibi problemler oluşmaktadır. Oluşan çürük ve iltihaplar diş köküne zarar verir ve diş kayıplarına yol açabilir. Bu olumsuz ağız ve diş sağlığı problemlerini yaşamamak için düzenli olarak diş taşı temizliği yaptırmak gerekmektedir.

Böylece sağlıklı ve temiz dişlere sahip olarak gülüşlerinizi saklamanız gerekmemektedir.Uzman hekimler ve gerekli teknolojiye sahip cihazlarla yapılması halinde hiçbir problemle karşılaşılmaz ve dişleriniz, diş etlerinize herhangi bir zarar vermez. Bu yüzden hekiminizi doğru seçmeniz oldukça önemli bir detaydır.

Diş Taşı Temizliği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş taşı temizliği sonrası iki saat boyunca herhangi bir şey yenmemeli ve içilmemelidir. Oluşabilecek hassasiyet nedeniyle sıcak ve soğuk içecek-yiyeceklerden bir gün uzak durulmalıdır. Ağrı hissedilirse ağrı kesici ve şişlik oluşursa buz ile desteklenebilir. Daha etkin ve hızlı bir iyileşme süreci için tuzlu su ile gargara yapılabilir. Diş temizliğine devam edilmesi gerekir. Böylece diğer ağız ve diş problemlerinin oluşumu engellenir ve gerekli diş tedavisi işlemlerinin ihmal edilmemesi önemlidir.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

Diş taşı temizliği zararlı mıdır?

Diş taşı temizliği zararlı değildir. Çürüklere, ağız kokusuna, iltihaplanmalara yol açtığı için temizlenmesi gerekmektedir.

Diş taşı temizliği hangi aralıklarla yaptırılmalıdır?

Bir iki yıl ara ile diş taşı temizliği yaptırmak, ağız ve diş bakım rutinleri arasında yer almalıdır.

Diş taşı temizliği dişi inceltir mi?

Diş taşı temizliği dişi inceltmez veya diş dokusuna herhangi bir zarar vermez.

Diş taşı temizliği fiyatları nelerdir?
  • Diş taşı temizliği fiyatları; dişlerin durumuna, taşların yoğunluğuna ve doktorun uzmanlığına göre değişmektedir. Diş taşı temizliği fiyatı 2021 hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/02/background_service.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/featured_image_shop_six_columns.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/post_02.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.