Yüz Estetiği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Yüz Estetiği Nedir?
Regen Turkey Clinic

Plastik ve estetik cerrahi bölümlerinin alt dallarından biri olan yüz estetiği, belli bir yaşın ardından dış etkenlerin etkisiyle yüzde oluşan bozulmuş biçimi gidermek veya görünümünden rahatsızlık duyulan yüz bölgelerini değiştirmek için kişilerin özgür iradelerine bağlı olarak yapılan ameliyatsız veya ameliyatlı işlemleri içermektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Yüz estetiği işlemleri, sadece belirli bölgelere uygulanmakla beraber tüm yüze de uygulanabilmektedir. Çene ve ağız, alın ve göz çevresi, yanaklar ve burun olmak üzere yüz, üç bölgeye ayrılmaktadır. Kişilerin rahatsızlık duyduğu veya deformeleri gidermek için uygulanan operasyonlarda, yüzün bütünselliği dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardandır. Bundan dolayı tedavi öncesi, ayrıntılı yüz analizi yapılmalıdır ve değiştirilmek istenen bölge ve komşu bölgeler belirlenir, ardından da uygulanacak olan tedavi yönteme karar verilir. Yüz estetiği ile daha genç bir yüze kavuşulabilir.

Yüz Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Yüz estetiği için belirli bir yaş sınırlaması bulunmamakla beraber tıbbi açıdan herhangi bir zorunluluğun bulunmaması durumunda estetik işlemlerden yararlanmak için 18 yaşının doldurulması oldukça önemlidir. Genellikle 40 veya 50 yaşını geçen kadın veya erkek yüz estetiği işlemine öncelik vermektedir çünkü yaş alma ile beraber yüzde kırışıklıklar, sarkıklar, deformasyonlar oluşmaktadır.

Sadece yaş almaya bağlı olmamakla birlikte düzensiz beslenme, alkol ve sigara kullanımı, cilde gereken önemi vermeme gibi sebeplerden dolayı da yüzde deformasyonlar oluşabilir ve bu deformasyonlardan kurtulmak isteyen, daha genç yüze sahip olmak isteyen kişilere uygulanabilir.

Yüz Estetiği Çeşitleri

Yüz estetiği, tüm yüzü içine alan bir işlem olarak yapılmakla birlikte bazı bölümlere özel işlemler de yapılmaktadır. Yüz germe estetiği, yüz daraltma estetiği, yüz sarkması estetiği, boyun germe, kulak estetiği, dudak estetiği yüz estetiği çeşitlerindendir.

Gerek duyulan bölgeye yeterli veya istediğiniz düzeyde işlem yapılarak istediğiniz görünüme kavuşmanız sağlanır.

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz estetiği operasyonunda önce kişiye hangi uygulamanın yapılması gerektiği kişinin ve doktorun ortak verdiği karar doğrultusunda belirlenir. Bu işlemle birlikte yaş almaya bağlı kırışıklıklar giderilir ve daha genç bir yüze sahip olunur. Yapılacak işlem yüzün bütününe uyum sağlamalıdır. Yüz germe estetiğinde yüzdeki smas yapısı asılır ve yüzdeki sarkmalar düzeltilerek gergin bir yüze kavuşulur. Yüzdeki bolluk yaratan doku uygun şekilde alınır.

Yüz estetiğinde kişinin ihtiyacına göre gerekli diğer müdahaleler de yapılabilir. Daha genç bir görünüme kavuşmak için göz kapağı estetiği de uygulanabilir. Göz kapağında yer değiştirmiş yağların uygun yere taşınarak fazlalıklarının alınması ile daha taze ve genç bir cilde sahip olunur.

Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci?

Estetik yüz ameliyatı sonrası yüzde morluk ve şişlikler oluşabilir, yüze buz uygulanarak bu şişlik ve morlukların iyileşme süreci hızlandırılabilir. Yüzünüzü tamamen güneşten korumalı, güneş gözlüğü kullanmalısınız.

Ayrıca doktorunuzun önerdiği güneş kremini de ihmal etmemelisiniz. İlk haftadan sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz. İlk haftalarda yüzde hissizlik olabileceğinden dolayı yüzünüze nazik davranmalısınız. Yüzünüze zarar gelecek spor ve aktivitelerden bir süre uzak durmalısınız.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Yüz estetiği sonrasında iz kalır mı?

  Yüz estetiği işlemlerinde özel dikiş ve estetik cerrahi dokunuşlarla en az miktarda iz kalması amaçlanır.

  Yüz estetiği fiyatları nelerdir?

  Yüz estetiği fiyatlarını belirleyen pek çok faktör bulunmaktadır. Uygulanacak yöntem, hastane, doktorun tecrübesi gibi faktörlere göre değişiklik göstermekle beraber detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

  İkincil burun estetiği ne zaman yapılmalıdır?

  Yaş sınırlaması olmamakla birlikte yüz gelişiminin tamamlanmadığı 18 yaş altı için önerilmemektedir.

  Yüz estetiği kalıcı mıdır?
  • Kişinin yüz yapısı ve yaşam şartlarına göre bazen beş on yıl dayanabilir bazen de yaşam boyu dayanır.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.