Boyun Germe

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Boyun Germe

Boyunda oluşan sarkmalara müdahale edilmesi ve toparlanmanın sağlanması için boyun bölgesindeki derinin gerilmesi işlemine boyun germe denir ve estetik cerrahi bölümünün en çok tercih edilen işlemlerinden biridir. Yaşa bağlı olarak oluşan sarkmaların toparlanmasıyla pürüzsüz bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Yüz yaşlanmasının en erken dönemde görüldüğü yerler arasından boyun ve göz çevresi ilk sıralarda yer almaktadır.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Gergin ve daha sıkı bir boyun, daha genç ve enerjik görünmenin nedenleri arasındadır. Yüz ve boyun germe ameliyatı birlikte yapılması durumunda daha genç bir görünüm elde edilirken yüz ve boyun arasındaki kırışıklık orantısızlığı da ortadan kalkar. Güçlü çene kemiğine sahip kişilerde boyun bölgesinde oluşan sarkmalar daha geç meydana gelmektedir, ameliyat sonrasında da daha iyi görünüme kavuşacaklar ve daha iyi bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Boyun Germe Ameliyatında Kriterler Nelerdir?

Hastanın yaşının genç olması halinde farklı yöntemlerle yağ birikintisinden kurtulabilir. Bu operasyon için özellikle hastane ve cerrah seçime oldukça önem verilmelidir. Boyun germe ameliyatı İstanbul gibi büyük şehirde oldukça fazla yapılmaktadır. Büyük şehirleri göz önünde bulundurabilir veya alanında uzman cerrahlardan yardım alabilirsiniz.

Erkeklerin boyun derileri kadınlara göre daha kalın olduğu için bu işlem daha kolay gerçeklemektedir. Boyun germe ameliyatı, genel olarak yüz germe ameliyatından sonra yapılır ve devamı niteliğindedir. Böylece daha etkili ve doğal sonuçlar alınır. İki ameliyatın uygulanmasıyla boyun ve yüz arasındaki kırışıklık dengesi sağlanır.

Kimler Boyun Germe Estetiği Yaptırabilir?

Boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar kişiyi olduğu yaştan daha yaşlı gösterir ve bu durumda olan kişiler boyun germe ameliyatı yaptırabilir. Bu kişilerde dikkat edilen noktalardan biri de ameliyata engel bir sağlık durumunun olmamasıdır.

Cerrah kişinin sağlık durumuna ve beklentilerine dayanarak bir öneride bulunmadan önce kişiyi muayene ederek tıbbi geçmişini detaylı olarak inceler ve gerekli kararı verir.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonlarında kulak önünden kulak arkasına kadar bir kesi açılır ve yüz ve boyun derisi serbestleştirilir. Yüzün yumuşak dokusu dikişler aracılığıyla yukarı doğru asılır. Derinin fazlası çıkarılarak kesi dikilir. Alt çenesi küçük ve geride olan kişilerde, boyun sarkması daha erken yaşlardan belirginleşmektedir.

Çene ucuna koyulan protezler aracılığı ile çenenin belirginleştirilmesi işlemi, boyun germe sırasında yapılır. Meme estetiği işlemlerinde de olduğu gibi ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Boyun germe estetiği sırasında diğer bölgelere de müdahale edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılmasından dolayı ameliyat beş altı saat arasında sürebilmektedir. Böylece diğer bölgelere de müdahale edilerek yüz profili restore edilir ve daha genç bir görünüm kavuşulur.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Boyun germe ameliyatı sonrası buz uygulamak iyileşme sürecinin kısalttığı için oldukça önemlidir. Kişi ameliyattan iki gün sonra banyo yapabilir. Bir hafta süresince boyunda hissizlik yaşanabilir bu yüzden darbelerden kaçınmalı ve boynunuza nazik davranmalısınız.

Sizi yoracak ağır egzersizlerden kaçınmalı ve birkaç aylık süreçte buhar banyosu, sauna gibi aktivitelerden uzak durmalısınız. Şişlik ve morluklar iki hafta içinde geçer ve genellikle ikinci haftadan sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Boyun germe ameliyatı sonrası belirgin iz kalır mı?

  Kişinin cilt tipine bağlı olarak değişmekle birlikte özel dikişler ve pansumanlar ile en az şekilde izin kalması amaçlanır.

  Boyun germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nedir?

  Ameliyattan on gün önce sigara, aspirin ve e vitamini kullanmamanız gerekmektedir ve kullanılması yasaktır.

  Boyun germe ameliyatı ağrılı mıdır?

  Genellikle ağrı değil basınç ve gerginlik hissedilir. Ağrı olması durumunda ağrı kesicilerle azalması sağlanır.

  Boyun germe operasyonu fiyatları nedir?
  • Yapılan işlemin tipine, cerrahın uzmanlığına, yapılacak yere göre boyun germe estetiğinin fiyatları değişmektedir. Detaylı fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.