Meme Küçültme

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Meme Küçültme Nedir?

Estetik cerrahi operasyonlarda en çok tercih edilen meme küçültme ameliyatlarıdır. Memeden sarkıklık ve ağırlık yapan dokunun çıkarılması ve geri kalan memenin daha estetik ve dik olarak şekillendirilmesidir. Meme küçültme ameliyatı estetik kaygılar nedeniyle yapılabileceği gibi medikal sorunlardan dolayı da yapılabilir. Memelerin büyük olmasının sonucunda sarkma, simetrik olmaması, güzel görünmemesi gibi nedenlerle memelerin küçültüldüğü operasyonlardır.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Medikal nedenler arasında ise, memelerin büyüklüğü sebebiyle omuz, boyun ve sırt ağrılarının giderilmesi ve kamburluğun oluşumunun engellenmesi için meme küçültme operasyonu yapılabilir. Kalıtımsal faktörlerin yanı sıra hayat tarzı da memelerin büyümesine neden olabilir ve bu durum kişiyi bazı aktivitelerde zorlayabilir. Meme küçültme ameliyatı sadece kadın hastalara değil erkek hastalara da uygulanmaktadır. Meme küçültme, kişinin hem estetik kaygılarının hem de medikal sorunlarının giderilmesi için önemli bir işlemdir.

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Ameliyat öncesi önlemler alınsa da bazı öngörülemeyen problemler yaşanabilir ve ameliyat ekibi bu problemlere hemen müdahale eder.

En sık karşılaşılan risk, meme küçültme estetiği sonrasında bölgede oluşan kanamalardır. Diğer risk ise, yara yerinde oluşan enfeksiyonlar ve bunların neden olduğu dikişlerde iyileşme sorunlarıdır. Gerginliğin en fazla olduğu yerde daha sık görülür.

Yumuşak doku hastalıkları, diyabet ve sigara gibi koşullar riski arttıracağından meme küçültme öncesi, hastalıkların kontrol altına alınması ve sigara tüketiminin kesilmesi gerekmektedir.

Meme Küçültme Kimlere Uygulanabilir?

Meme dokusunun gelişiminin genel olarak tamamlandığı 18 yaşından itibaren meme küçültme operasyonu uygulanabilir. Memesinde riskli kitle bulunmayıp meme büyüklüğünden şikayet eden herkese uygulanabilen bir ameliyattır. Sağlık problemlerine yol açması nedeniyle 18 yaşının altındaki kişilere de gerekli izinlerin alınmasıyla uygulanabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı, deri ve meme içinde bulunan yağ dokusunun alınması ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Genel anestezi uygulaması ile yapılan meme küçültme operasyonu, lolipop kesi ve ters T kesi yöntemi kullanılarak yapılır. Memenin boyutuna bağlı değişiklik göstermekle birlikte 3 ve 4 saat arasında doğal meme küçültme operasyonu yapılır.

Metodun belirlenmesinde; meme dokusu, meme boyutu, cilt yapısı, meme başının duruş yeri gibi parametreler dikkate alınarak belirlenir. Meme küçültme dikleştirme işleminin dahil edilmesi ile de gerçekleştirilir. Meme dikleştirme operasyonu da meme küçültme operasyonun gerçekleştirilebilir. Meme küçültme operasyonlarında; sarkık olan meme başı yukarı doğruya taşınır, gerekirse ucu ufaltılır, fazla doku meme içerisinden çıkarılır ve kalan doku estetik ve dik olarak tekrar şekillendirilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme küçültme ameliyatı öncesi sonra durumlarda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat ederek daha kolay bir iyileşme süreci geçirirsiniz.

Genellikle ameliyatta yapılan pansuman ilk kontrole kadar değiştirilmez. Ağır egzersizlerden bir süre kaçınmak gerekmektedir. Ameliyat sonrası dört hafta sırtüstü yatılması gerekir ve altı sekiz hafta boyunca özel sütyenler kullanılması tavsiye edilir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Meme küçültme ameliyatı sonrası iz kalır mı?

  Meme küçültme ameliyatı da kesi içeren bir ameliyat olduğu için erken dönemde izler belirgin olabilir. 6-12 ay içerinde izler silikleşir ve ten rengine yakın bir renk halini alır.

  Meme küçültme ameliyatı sonra emzirilebilir mi?

  Meme küçültme ameliyatında süt üreten bezler büyük ölçüde korunmaktadır. Bir varsayım olduğu için net bilgi verilememektedir.

  Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

  Memelerin büyüklüğüne ve ameliyatta uygulanacak tekniğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak iki üç saat zaman aralığında sürer.

  Meme küçültme ameliyatı fiyatı ne kadardır?
  • Meme küçültme ameliyatı fiyatını belirleyen pek çok faktör vardır. memenin büyüklüğü, uygulanan yöntem gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.