Sekonder Burun Estetiği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Sekonder Burun Estetiği Nedir?
Regen Turkey Clinic

Kişinin burun estetiği operasyonu geçirmesine rağmen düzeltilemeyen veya ameliyat sonrasında oluşan bozuklukların yeniden tedavi edilmesi, ameliyat edilmesi durumuna sekonder (revizyon) burun estetiği (rinoplasti) denir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Aynı burun estetiği yönteminin bir kez daha tekrarlanması olarak tanımlanabilen revizyon rinoplasti sayesinde daha estetik ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Uygulanacak düzeltme burun estetiği ameliyatı, diğer ameliyata oranla daha az dokunuş gerektirmesi durumunda rötuş olarak adlandırılmaktadır.

Revizyon Rinoplasti Neden Yapılır?

Revizyon rinoplasti gerektiren sebeplerden biri, deneyimsiz cerrahların ameliyatı üstlenmesidir. Plastik cerrah olmayan kişilerin yaptığı deformasyonlar, bu ameliyatı gerekli kılmıştır. Burun ucunun yüksek olmaması, burnun düşürülmesi, burnun olması gerektiğinden kısa veya uzun olması, yüz orantısının bozulması gibi sebepler cerrahların deneyimsizliğinden kaynaklanabilmektedir. Bu ameliyat gibi burun ucu estetiği ameliyatı da burnun görüntüsünün düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Diğer neden ise, en deneyimli cerrahlar yapmış olsa bile oluşabilecek küçük bozukluklardır. Küçük müdahalelerle burun görünümü iyileştirilir.

Sekonder Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Sekonder rinoplasti, yapılan ilk ameliyatın durumuna ve burnun yapısına göre açık ya da kapalı teknikle yapılabilmektedir. Kemik, kıkırdak ve yumuşak dokusunun şekillendirilmesiyle tamamlanan sekonder burun estetiğinden sonra asimetrik görünümü, burun ucundaki yükseklik veya düşüklüğü gibi durumlara da müdahale edilerek daha estetik bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

İkinci burun estetiği, burun içerisinde bulunan veya gerekli görüldüğü durumlarda kıkırdak üzerinde de çalışmalar yapılır. Burundaki kıkırdağın yetersiz olduğu durumlarda ise, kaburgadan kıkırdak takviyesinde bulunulur.

Sekonder Burun Estetiği İyileşme Süreci

Sekonder burun estetiği ameliyatından sonraki gün hasta taburcu edilir. Uygulanan soğuk kompresler hastanın rahatlamasına ve iyileşme süresinin kısalmasına yardımcı olur. Ayrıca başın sürekli olarak yukarıda tutulması da iyileşme sürecini hızlandırır. İlk dört gün burnun suyla teması gerçekleşmemelidir. Ameliyattan sonraki hafta hasta işine geri dönebilir, iki ay sonra gözlük kullanmaya başlayabilir ve 8 hafta sonra yüzebilir. Ortalama 1 yıl içerisinde burun şeklini almış olur.

Sekonder Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatında olduğu gibi sekonder burun estetiği öncesi ve sonrasında dikkat edilecekler iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

İlk günler sıvı ve yumuşak gıdalarla beslenilmesi önerilir. Ameliyat sonrası sızıntı ve kanama oluşumu normaldir ancak aşırı kanama halinde doktorlar iletişime geçilmesi gerekir. En az 1 ay ağır ve sert aktivitelerden kaçınılmak gerekir. Doktorun tavsiye ettiği ilaçların kullanılması gerekmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Sekonder burun estetiği ameliyatı zor mudur?

  Cerrahın gerektiğinden fazla veya az doku çıkardığında uygulanan sekonder burun estetiği, ilk yapılan estetiğe göre daha zor ve karmaşık bir işlemdir.

  Sekonder burun estetiği ne kadar sürmektedir?

  Burunun durumuna bağlı olarak ameliyat süresi değişiklik gösterir. Bazen 30 dakikada tamamlanabilirken bazen de 4 saatte tamamalanabilir.

  İkincil burun estetiği ne zaman yapılmalıdır?

  İlk ameliyatın sonucunun görülmesi için en az 6 ay beklemek gerekir. Sekonder burun estetiği ameliyatı için ideal bekleme süresi 10 ila 12 ay arasıdır.

  Sekonder burun ameliyat fiyatları ne kadardır?
  • Revizyon burun estetiği fiyatları burnun yapısına, durumuna göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.