İmplant Tedavisi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

İmplant Tedavisi Nedir?

Son yıllarda gelişen teknolojiden oldukça yararlanan diş hekimliğinde kullanılan diş tedavi yöntemlerinin vazgeçilmezi, implant tedavisidir. İmplant, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve titanyumdan yapılıp çene kemiğinin içine yerleştirilen vidalardır. Bu vidaların üzerine uzun ömürlü diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinde, komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadığı için onlara zarar vermez. Oluşturulan yapay diş kökü sayesinde rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir, gülebilirsiniz.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

İmplant uygulaması ve implant üstü protez cerrahi bir işlem olduğu için alanında uzman ve profesyonel cerrahlar tarafından yapılması, tedavi sonrası oluşabilecek sorunları en aza indirmek açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. İmplant tedavisi ile yeterli sayıda destek dişi bulunmayıp hareketli protez kullanan hastalara sabit protezler uygulanır. Komşu dişlerin herhangi birinin kesilmesine gerek kalmadan eksik diş tamamlanır. Hareketli protez kullanmasına rağmen kemik yetersizliğinden dolayı protezi tutmayan hastalara implant yerleştirip proteze bağlayarak protez tutunuşu arttırılabilir.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi, 18 yaşını tamamlamış ve çene gelişiminin tamamlandığı kişilere uygulanabilir. Kişinin sağlık durumu ve çene yapısı tedaviye uygunsa belirli bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Sadece kemik gelişiminin tamamlanmadığı gençlere, implant tedavisinin uygulanması tercih edilmemektedir.

Tedavi öncesinde kişinin çene röntgeni çekilerek çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı incelenir. Belirli hastalığa sahip olan kişiler için de belirli kriterler vardır. Kemik erimesi hastalığı bulunan kişinin gerekli tedavisi alması durumunda, şeker hastalığı olanların tedaviden önce hastalığın düzene girmesi durumunda ve kan sulandırıcı ilaç kullananların tedaviden önce ilacı bırakması durumunda implant tedavisi uygulanabilir.

20 yaş diş çekimi, diş taşı temizliği, gülüş tasarımı, porselen braketli diş tedavisi, implant tedavisi ve tüm diş hastalıklarında hizmet veren kliniğimize uğrayarak hekimlerimizden dişlerinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlemden önce gerekli röntgen çekilir ve muayane yapılır. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerinin ölçüsü alınmalıdır. İmplant tedavisi lokal anestezi uygulanarak yapılır. Dental implantları yerleştirmenin iki şekli bulunmaktadır. ilk seçenek olan tek aşamalı işlemde, implantın yerleştirilmesinden sonra geçici bir başlık takılır.

Diğer seçenek olan iki aşamalı işlemde ise,dental implantın takılmasından sonra üzerinin diş etiyle kapatılması sonucu iyileşmeye bırakılır ve protez başlıklar daha sonra takılır. Yapılan her iki aşamada da geçici bir köprü yapılır ve alt çene için üç ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazı durumlarda dental implantların üzerine yeni yapılan diş hemen takılabilir.

İlk Muayenede Ne Yapılır?

İmplant tedavisine başlamadan önce ayrıntılı bir muayenenin yapılması oldukça önemlidir. Uzman diş hekimi veya yardımcısı tarafından yapılacak olan implant tedavisinin ilk muayenesi, teşhis, tedavinin planlanması ve tedaviye gereken hazırlıkların tanımlanması için yapılır. Bu muayene sonucunda kişinin nasıl bir tedaviye alacağı, vakanın zorluğu ve riskleri araştırılır ve incelenir. İmplant tedavi sonrasında kişinin nasıl implanta sahip olacağı ve protezlerin nasıl görüneceği yapılacak ilk muayenede belli olur.

Yapılacak ilk muayenede öncelikle ağız içi kontrolü yapılır ve kişinin ağız bakımına ne kadar önem verdiği bu noktada anlaşılır. Bu yüzden implant tedavisinde sorunların doğmaması için gerekli ağız bakımı yapılmalıdır. Dikkat edilen bir diğer noktada, çenenin kapanış şeklidir. Bazı durumlarda çene tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Çenenin hareketleri incelenir ve tedavide sorun teşkil edip etmeyeceğine dair araştırma yapılır. Yapılan radyolojik muayenede elde edilen bulgular incelenir ve yeterli kemik olup olmadığı incelenir. Son olarak hastanın sağlık durumu genel olarak incelenerek ilk muayene sonucunda implant tedavisi olup olmayacağına karar verilir.

İmplant Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Diş kaybı yaşandığında en çok tercih edilen implant tedavisine, çene kemiğine yerleştirilen yapay protezle başlanılır. Ardından çene kemiğine kaynayan kemikleşen yere, gerçeğinden farkı olmayan yapay diş uygulaması yapılır. Bu uygulama yapay kemiğin yerleştirilmesiyle başlayıp yerleştirme süresi hastanın ağız içi genişliği, ağız içindeki uygulama alanı gibi faktörler tespit edildikten sonra yerleştirme süreci başlar. Dar çene yapısına sahip olan kişilerde bu işlem, bir iki saat daha uzayabilir. Tedavi süresinin tamamlanmasından sonraki üç veya altı ay içerisinde dişlerinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

İmplant Her Zaman Başarılı Mıdır?

Meme estetiği; insanların belirli göğüs ölçülerine sahip olması için gerçekleştirilen, memelerin büyütülmesi, küçültülmesi ve dikleştirilmesi işlemleridir.

İmplant Herkese Uygulanabilir mi?

Emzirme döneminin bitmesinden itibaren üç ay sonra mem estetiği ameliyatları yapılabilir.

Çevremdekiler İmplant Yaptırdığımı Anlar mı?

Yapılan işleme bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber daha net ve sağlıklı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tedavi Sırasında Ağrı Hissedecek miyim?
  • Ameliyattan sonra anestezinin etkisiyle on saat kadar ağrı hissetmezsiniz. Ardından çeşitli ağrı kesicilerle ağrı ve sızlama durumlarının önüne geçirilebilir.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.