İmplant Üstü Protez

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
İmplant Üstü Protez Nedir?

Diş eksikliğinin implant tedavileri ile giderildiği kişilerde kullanılan protezlere, implant üstü protez denir. İmplant tedavisi, tek diş eksikliğinden ağızdaki bütün dişlerin eksikliğine kadar her durumda kullanılabilir. Doğal diş yapısına uygun malzemeden yapılan implant üstü protezler farklı şekillerde uygulanmaktadır. İmplant üstü protez çeşitleri hareketli ve sabit olarak ikiye ayrılır ve bu iki şekilde uygulanır. Kişilerin çene kemiği kalittesi, yüksekliği, genişliği göz önünde bulundurarak ağız içi ve radyografik muayeneler sonrası implantların sayısı ve yerine hekim tarafından karar verilir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

İmplant üstü protezin uygulaması aşamasında genel veya lokal anestezi kullanılmaz, protezin ölçümü ve prova aşamasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Ön bölgelerde olan diş eksikliklerine implantın yerleştirildiği gün, komşu dişlerle benzer renkte ve yapıda geçici diş takılır, bunun sonucunda kişi konuşma, çiğneme faaliyetlerini rahatlıkla yerine getirir ve kendini daha rahat hisseder. Kemik iyileşme için beklenen sürede kişiler geçici dişle hayatlarına devam ederler.

İmplant Üstü Hareketli Protezler

Hiç dişi bulunmaya kişilere yapılan implantların üzerine kişinin takıp çıkarabileceği protezlere hareketli protezler denir. Kişinin genel sağlık durumu ve çene kemiği uygunsa üst veya alt çeneye üç dört implant üzerin, implant üstü hareketli protez yapılabilir. Damak protezi kullanan kişilerde kemik erimesinden kaynaklı olarak alt protezler konuşma veya yemek sırasından çıkabilmektedir. Damak protezine alışmakta zorluk çeken kişilere implant üstü hareketli protez uygulaması ile, protezin çıkması durumu sonlandırılır. Böylece kişi rahatlıkla yemek yer, güler ve konuşur.

Bu implant üstü protezler, gün içerinde veya her akşam belirli zaman çıkarılarak ağız içi dokular dinlendirilir. Protezler ve implantlar güzelce temizlenmeli fakat bu temizleme işlemi özel üretilen temizleyicilerle olmalıdır, diş macunu kullanılmamalıdır.

İmplant Üstü Sabit Protezler

Tek diş eksikliğinden tüm çene diş eksikliğine kadar durumlarda kullanılabilen, implant üzerindeki parçalara yapıştırılan veya vidalanan protezlere, implant üstü sabit protez denir. Tamamen diş eksikliği bulunan ağızlarda implant üstü sabit protezler için dört ila sekiz implant gerekir.

İmplant üstü sabit protezler, kişiler tarafından takıp çıkarılamaz. Kişiler implant üstü kaplamalar ve köprüleri günde en az iki defa fırçalamalıdır. Ayrıca ağız duşu yöntemleri ile tam hijyen sağlanabilir.

İmplant Üstü Protezlerin Kontrol Muayenesi

Her diş tedavisi işlemlerinde olduğu gibi, kişinin sorun yaşasa da yaşamasa da implant üstü protezler yapıldıktan sonra senede bir veya iki defa diş hekimi kontrollerinden geçmesi gerekir. diş hekimi tarafından yapılacak bu kontrollerde, kişilerin ağız ve radyolojik muayeneleri yapılır.

Kişinin protezi titizlikle ve yeterince temizleyip temizlemediği, kemiklerde herhangi bir kaymanın oluşup oluşmadığı ve ayrıca diş eti sağlığı incelenir. Bu incelemeler sonucu uygulanması ve yapılması gereken işlemler varsa hemen müdahale edilir. Böylece kişilerin implant üstü sabit veya hareketli protezlerini ve implantlarını daha uzun süre kullanmasına olanak sağlanır.

İmplant Üstü Protezler Takıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş gıcırdatma ve sert çiğneme alışkanlığı olan kişilerin dikkatli davranması gerekmektedir. İmplantın, ağız ve dişlerin temizliğine dikkat edilmeli ayrıca uygun temizleyiciler ve temizleme yöntemi kullanılmalıdır. Tedaviden sonra kesinlikle gün içerisinde ağız tuzlu ılık su ile çalkalanmalıdır. Ağız ve ağız içinin temizliği sağlanarak implant üstü protez tedavisi sonucu oluşabilecek enjeksiyonların oluşumu engellenir ve en aza indirilir.

Ayrıca “Diş gıcırdatma ve sıkmanın diş sağlığına etkileri” başlıklı yazımızı okuyarak diş gıcırdatmanın sağlığınıza nasıl olumsuz etkileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

İmplant üstü protezlerin yapımı kaç seans sürmektedir?

Kullanılacak malzemeye göre farklılık göstermekle beraber implant üstü protez diş yapımı dört altı seans sürmektedir.

İmplant üstü protez uygulamada ağrı hissedilir mi?

Ölçü alınması, protezin prova aşaması veya protezin uygulama aşamasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Lokal anestezi kullanılmaz.

İmplant üstü protez hangi durumlarda uygulanır?

Kısmi ve tamamen diş eksikliklerinde, üst yapı gerektiren implantlarda, gülüş tasarımlarında ve zamanla aşınmış dişlerde uygulanabilir.

İmplant üstü protez fiyatları nedir?
  • Protezin çeşidi, kişinin eksik diş sayısı gibi faktörler fiyat üzerinde etkilidir. Net bilgi ve fiyat almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.