Kulak Estetiği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Kulak Estetiği Nedir?

Günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemlerden biri olan kulak estetiği diğer tabiri ile otoplasti, kişinin kulağının genetik veya çevresel faktörlerden dolayı istediği şekilde olmadığında uygulanan bir işlemdir. Genetik faktörlerin yanı sıra gelişim döneminde kulak açıların olması gerektiğinden fazla uzayabilir veya kıvrımları düzleşebilir. Kulak, kepçe görünümü kazanabilir ve kişinin yüz- kulak orantısını bozabilir. Bu durumlar kişiyi hem psikolojik olarak etkilerken hem de sosyal çevresinden duydukları sonucunda sosyalliği zarar görebilir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Kulak estetiği ameliyatında genel amaç kişinin görünümünü estetik bir hale getirilirken aynı zamanda kişinin içinde bulunduğu olumsuz ruh halinden kurtarılmasıdır. Böylece kişi hem fiziksek olarak hem de ruhsal olarak kendini daha iyi hissedecektir.

Kulak Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kulak estetiği, kulağı gelişim döneminde oluşan bozuklukların çocukluk döneminde fark edilmesiyle erken yaşta yapılması önerilir. Çocukluk döneminde kıkırdağın yumuşak olmasından dolayı daha kolay şekil verilir ve iyileşme süreci diğer yaşları göre daha kolay olabileceğinden kulak estetiğinin çocukluk döneminde yapılması önerilir.

Özellikle şekil bozukluğu olan kulaklarda kepçe kulak estetiği uygulanarak çocuğun olumsuz ruh hallerine girmesi engellenir. Tabi ilerleyen yaşlarda da kulak estetiği yaptırmak mümkündür. Kulağın şeklinde rahatsız olan herkes, ameliyata engel herhangi bir sağlık problemi yoksa, kulak estetiği ameliyatı olabilir.

Kulak Estetiği Öncesi

Hasta ile doktor ilişkisinin kulak estetiği işleminde önce kurulması oldukça önemlidir. Hastanın sağlık durumu geçmişi, hastalıkları ya da kullandığı ilaçlar doktor tarafından bilinmelidir ve aynı şekilde doktor hakkındaki bazı bilgiler de hastayla paylaşılmalıdır.

Yüz estetiği işlemleri arasında yer alan kulak estetiği öncesi, hastanın herhangi bir sürprizle karşılaşmasını önlemek amaçlı sonrasında ne gibi durumların yaşanacağı ve ne gibi değişimlerin olacağı hakkında hasta bilgilendirilmelidir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Kişinin yaşına bağlı olarak genel anestezi ya da sedasyon yöntemi ile gerçekleştirilen kulak estetiği ameliyatında küçük bir kesi ile kıkırdağa ulaşılmaktadır. Kulağın arkasına açılan bu kesi sayesinde kıkırdakların kıvrımlı olan yerleri zayıflatılır ve arkaya doğru asılmak suretiyle sabitlenir. Kulağın arkaya doğru sabit kalması için birkaç dikiş atılarak kulak estetiği ameliyatı tamamlanmaktadır. Kulak estetiği ameliyatından sonra bu bölgeye bandaj takılır ve korunur.

Kulak estetiği fiyatları 2021 yılı için yapılacak işleme, kulağın durumuna, doktorun tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Kepçe kulak estetiği ile kulak memesi estetiği fiyatları arasında uygulanacak işlemden dolayı farklılıklar olabilir.

Kulak Estetiği İyileşme Süreci?

Kulak estetiği sonrası şişlik, ödem ve kızarıklık görülebilir. Birkaç gün ağrı hissedebilirsiniz, ağrı kesici destekleri ile bu süreci atabilirsiniz. 10 gün sonunda ameliyatın ilk etkilerini atabilirsiniz.

3 ay boyunca kulağınızı korumalı ve darbe almasını engellemelisiniz. İyileşme sürecinde kurutma makinesi gibi aletlerin kullanılması önerilmez.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Kulak estetiği sonrasında iz kalır mı?

  Kulak estetiği ameliyatlarında kesi izi kulak arkasında olduğu için pek belli olmaz fakat bir iki sene içinde iz kaybolup görünmez bir hal alabilir.

  Kulak estetiği fiyatları ne kadar?

  Kulak estetiği ameliyatı fiyatları; tedavi yöntemi, hastanın yaşı, cerrahın tecrübesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Kulak estetiği ücretleri hakkında daha net bilgi almak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Ameliyattan sonra kulak estetiği yapıldığı belli olur mu?

  Kulak estetiğinden 10 gün sonra şişlikler inince kulak doğal görünümüne kavuşur ve anlaşılması pek mümkün değildir.

  Kulak estetiği ameliyatı işitmeye zarar verir mi?
  • Dış kulak üzerinde, kulak estetiği ameliyatı gerçekleştiği için işitmeye veya kulak zarına herhangi bir etkisi yoktur.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.