Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Pedodonti ya da çocuk diş hekimliği; 0 – 13 yaş aralığındaki çocukların daimi ve süt dişlerinin daha sağlıklı olmasını ve travma, çürük, kalıtsal ya da benzeri etkenlerden dolayı dişlerden oluşan sorunların giderilmesini amaçlar. Diş sıkma ve gıcırdatma tedavisinden ortodontik tedavilere kadar oldukça geniş alanda hizmet veren çocuk diş hekimliği, çocukların, bebeklik çağından itibaren, çene-yüz gelişimini ve diş sağlığını takip ederek tedavi eder ve aynı zamanda koruyucu önlemler sunar.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Çocuk diş hekimliği, çocukların ya da bebeklerin ağız ve diş sağlığı gereksinimlerine uygun olarak önleyici ya da tedavi edici uygulamalar gerçekleştirir. Diş çekimi, dolgu, çocuk protezleri gibi pek çok tedavi çocuk diş hekimliği tarafından uygulanabilmektedir.

Çocuklara Uygulanan Diş Tedavileri

Çocukların diş ve ağız bakımı için ihtiyaç duyduğu tüm tedaviler çocuk diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır. Çocuklarınız sağlıklı ağız ve dişleri olması için 6 ayda bir kere pedodonti muayenesine götürmeniz gerekir. Bu kontrollerde çocuğunuzun ihtiyacı olan tedaviler belirlenerek kısa sürede tedaviye başlanır.

Problemin erken dönemde teşhis edilmesi, daha kolay ve kısa tedaviyi gerektirir. Çocuk protezleri, diş çekimleri, yer tutucular, parmak emmenin durdurmasına yönelik uygulamalar, kanal tedavileri, diş travmalarının tedavisi, dolgu uygulamaları, diş çürüğüne karşı önleyici ve koruyucu uygulamalar çocuk diş hekimliği tarafından yürütülen çocuk ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik tedavilerdendir.

Pedodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pedodonti tedaviler birden fazla aşamadan oluşur. Pedodontinin ilgi alanı, çocukların süt dişlenme ve karma dişlenme sürecinde ağız hijyeninin sağlanması ve buna bağlı oluşan rahatsızlıkların tedavi edilmesidir. Çocuk diş hekimliği tedavilerinde amaç, hem süt hem de daimi dişlerin güçlenerek çürüklere daha dayanıklı hala gelmesidir. Çocuk diş çürükleri dolgu ya da diş çekimi ile tedavi edilir. Parmak emme, dudak emme ya da yanlış yutkunma gibi alışkanlıklara bağlı oluşan diş problemleri ise gerekli teşhisler sonucunda uygun tedaviyle düzeltilir.

İlk Diş Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedodonti tedavisi öncesinde çocuğunuzun korkmasına neden olacak eylemlerden uzak durmanız gerekir. Kendi olumsuz diş tedavilerinizden bahsetmek, çocuğunuzun diş tedavilerine karşı olumsuz tutum kazanmasına neden olabilir. Pedodonti, daimi dişlerin sağlıklı olması açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden çocuk diş hekimliğinden korkmasına neden olunmaması gerekir.

Pedodonti Tedavisi Sonrası Süreç

Pedodonti tedavisi sonrasından aile ve diş hekiminin işbirliği içerisinde olması çocuk diş tedavi açısından oldukça önemlidir. Uygulanan tedavinin etkili olması ve kısa sürede iyileşmesi için ağız hijyeninin sağlanması gerekir. Çocuğun ağız hijyeninin sağlanması konusunda aileye büyük sorumluluklar düşmektedir. Pedodonti sonrasında belirli periyotlarla kontrollere gelinmesi, mevcut durumun korunması açısında önemlidir.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

Çocuklar ne sıklıkla çocuk diş hekimine götürülmelidir?

Orta ya da düşük çürük riskinde 6 ayda bir, yüksek çürük riskinde ise 3 ayda bir çocuk diş hekimi ziyaret edilmelidir.

Bebeğin ilk çocuk diş hekimi muayenesi ne zaman yaptırılmalıdır?

İlk diş hekimi muayenesi, ilk diş çıktıktan sonra yapılması önerilmektedir. Bu sürede genellikle 6 ay ile 1 yaş arasında değişiklik gösterebilir.

Süt dişleri tedavi edilmeli midir?

Çocuğunuz genel sağlığını ve ağız sağlığını korumak için süt dişleri de tedavi ettirilmelidir. Tedavi edilmeyen süt dişleri, daimi dişler için problem oluşturabilir.

Çocuk diş hekimliği tedavi fiyatları ne kadardır?
  • Yapılan işleme göre çocuk diş hekimliği fiyatları değişiklik göstermektedir. Bizimle iletişime geçerek çocuk diş hekimliği 2021 ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.