Burun Rekonstrüksiyonu

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Burun Rekonstrüksiyonu

Burun rekonstrüksiyonu; burunda doku kayıplarına sebep olan doğumsal problemler, cilt kanserleri, yanıklar, kıkırdakta hasara neden olan kazalar, çeşitli yaralanmalar ya da yanıklar sonucunda kısmi veya total doku kayıplarının gerektirdiği şekil bozukluğu gibi nedenlerden dolayı yapılmaktadır.

Plastik cerrahi alanının bir konusu olan burun rekonstrüksiyonu, kişinin sağlık ve estetik kaygılarından dolayı uygulanabilmektedir. Eski dokunun şekil ve yapısına göre onarım gerçekleştirilmektedir. Ufak bir onarım gerekiyorsa burnun kendi dokusundan, daha büyük bir onarım gerekiyorsa alın, yanak derisinden yararlanılmaktadır.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Burun Rekonstrüksiyonuna Hangi Durumlarda, Kimler İhtiyaç Duyar?

Burun rekonstrüksiyonuna en sık ihtiyaç duyulan durumlardan biri, burun üzerinde bulunan deri tümörlerinin çıkarılması sonucunda oluşan doku kayıplarıdır. Çıkıntılı yapısıyla sıklıkla güneşe maruz kalan burun, deri kanserlerinin sıklıkla görüldüğü yerlerden biridir.

Trafik kazaları gibi durumlarda da burun, hedef olmaktadır. Bu yüzden kazalar da burun dokularının kaybına yol açmaktadır.

Burun onarımı ayrıca doğumsal sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Kişinin doğuştan burun doku kaybıyla doğması, burun rekonstrüksiyonunu zorunlu kılmıştır. Burun estetiği operasyonuna benzese de burun estetiği daha çok estetik kaygılarla gerçekleşmektedir, burun rekonstrüksiyonu operasyonunda sağlık kaygıları daha ön plandadır.

Burun Rekonstrüksiyonu Ameliyatı ve İyileşme Süreci

Burun rekonstrüksiyonu ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ufak doku kayıplarının olması durumunda genel anestezi yerine lokal anestezi de kullanılabilmektedir. Burun dokuların kaybına göre ameliyat süresi 1 ila 5 saat arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası kişinin iki üç gün hastanede istirahat etmesi önerilebilir. Burun içine özel silikon tamponlar yerleştirilebilir, bu tamponların çıkması 2 – 3 haftayı bulabilmektedir. Gerekli görülmesi halinde bir ay sonra ikinci burun rekonstrüksiyonu operasyonu da yapılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  çarpık bacak tedavisi

  Alt - Ekstremite
  Rekonstrüksiyonu

  Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/fleksor-tendon.jpg

  Fleksör Tendon
  Cerrahisi

  Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

  ayak rekonstrüksiyonu

  Ayak Rekonstrüksiyonu

  Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

  yarık dudak

  Yarık Damak-Dudak
  Tedavisi

  Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.