Porselen Braketli Diş Tedavisi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Porselen Braketli Diş Tedavisi Nedir?
Regen Turkey Clinic

Dişlerin ayrıklığı, çapraşıklığı, eğrilikleri, çene ve konum bozuklukları ortodontik tedaviler arasında olan diş teli tedavisi ile kısa bir zaman diliminde iyileştirilmesi mümkündür. Diş teli, dişlerin üzerine yerleştirilen kare biçiminde braketler ve bu braketleri birbirine bağlayan ark tellerden oluşur. Braketler birçok maddeden yapılmaktadır ve dişe uygulanan kuvveti aktarıcı konumundadır. Porselen braket, şeffaf görünümleri ile diğer braketlere göre daha çok tercih edilmektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Geleneksel metal braketler yerine şeffaf olan porselen braketlere bırakmıştır ve porselen braketler diş tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Metal braketlerle aynı şekil ve teknik özelliklere sahip olmasına rağmen porselen braketler şeffaf bir görünüme sahip olmasından dolayı daha çok tercih edilmeye başlanmıştır ve bu sayede kişiyi daha estetik bir görünüme kazandırarak daha memnun etmektedir. Yetişkin kişilerin bu braketleri tercih etmesiyle günlük hayatında kendilerini daha rahat hissettiği bilinmektedir.

Porselen Braketler Kimler İçin Uygundur?

Dişlerinizin sizi rahatsız eden konum bozukluğu varsa, çapraşıklık veya fırlak dişler varsa, doğuştan diş eksikliğiniz bulunuyorsa diş tedavisi yöntemlerinden olan diş kaybı için implant tedavisi ya da diğer problemler için diş teli tedavisinde porselen braketleri tercih edebilirsiniz. Porselen braketler diş teli görünümünü daha estetik bir görünüme kavuşturur ve braketlerin estetik görünmesini isteyen kişiler için uygundur.

Çene darlığı, açık ağızla uyuma, dişlerin karşılıklı olarak kapanmama durumları mevcut olan kişiler porselen braketli diş tedavisi için uygun kişilerdir. Konuşurken veya yutkunurken dil, dişlerin arasına giriyorsa ve gömük kalan, seyrek dişleriniz varsa ve daha pek çok ortodontik bozukluğun tedavisinde porselen braket kullanılabilmektedir.

Porselen Braket Kullanımı

Daha estetik bir görünüme sahip olan porselen braketler kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. ilk olarak ağız ve diş bakımına önem verilmesi gerekir, verilmediği takdirde diş taşı ve tartar oluşumu gözlemlenebilir.

Bunların oluşumu sonucunda ise, tedavinin sonuçlanması gecikebilir. Bundan dolayı porselen braket tedaviler için ağız ve diş temizliği oldukça önemlidir. Asitli içecek, sert ve yapışkan besinlerden de uzak durulması gerekmektedir.

Neden Porselen Braket Tercih Edilmelidir?

Geleneksel metal braketlerin belirgin görünüşlerinden rahatsız olanların en çok tercih ettiği porselen braketler, şeffaf olmalarıyla estetik bir görünüme kavuşmak isteyenler için harika bir seçimdir. Porselen braketler diş tedavisi gördüğünüzü gizleyecek ve böylece kendinizi daha rahat hissedebileceksiniz.

Sosyal ve iş konumlarından dolayı sürekli insanlarla diyalog halinde olan kişiler, porselen braketleri tercih edebilmektedir. Hem estetik görünümleri hem de dişlerinizde kamufle olarak gizlenmelerinden dolayı tercih edilme nedenleri oldukça fazladır. Lingual tedaviye göre daha ekonomik olmasıyla birlikte gelişen teknolojiyle beraber geleneksel metal braketler kadar hızlı tedavi imkanı sunmaktadır. Yaş sınırlaması olmamakla alerjik özelliğe sahip kişilerin de rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği ve tercih edebileceği bir brakettir.

Porselen Braketin Özellikleri

Geleneksel metal braketlerin verdiği sonuç ile porselen braket kullanımı sonucunda karşılaşılan sonuç arasında bir farklılık olmamaktadır fakat bazı noktalarda birbirlerinden ayrılmaktalardır. Tedavi süreçleri genel olarak aynıdır, porselen braketler dişe fazla sürtündüğü için tedavi süresi biraz uzayabilmektedir ancak gelişen teknoloji ile aynı sürede tedavinin sonuçlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca daha büyüktür fakat şeffaf görünümlü olduğu için fark edilmesi oldukça zordur. Dayanıklı olması özelliğiyle de porselen braketler diş tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu konudan ayrı olarak kliniğimizde covid 19 tedbirleri kapsamında belirli periyotlarla sterilize edilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Pandemi ( Covid-19 ) Döneminde Diş Hekimine Gitmek Güvenli Midir?başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

Porselen braketli tedavi ne kadar sürede tamamlanır?

Geleneksel braketlere göre daha uzun sürebilmektedir. Gelişen teknoloji ile aynı sürede tamamlanabilmesi için hızlandırılabilmektedir.

Porselen braketler ağrı yapar mı?

Braket tipi önemsiz olmakla birlikle tedaviden sonra hafif ağrı hissedilebilir.

Porselen braketler yara yapar mı?

Porselen braketli tedavi öncesi ağız içi hijyen sağlanırsa yaraların oluşumu en az miktara indirilir.

Porselen braketlerle diş tedavisinin fiyatı ne kadardır?
  • Dişin çarpıklığına, iskeletsel bozukluğun tipi ve varlığına göre, porselen braketli tedavinin fiyatı değişmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.