Kapalı Burun Ameliyatı

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Kapalı Burun Ameliyatı Nedir?

Gelişen teknoloji ile beraber farklı yöntemlerle yapılan burun estetiği ameliyatları arasında en çok tercih edilenlerden biri kapalı burun ameliyatıdır. Estetik veya sağlık kaygılarıyla yapılan bu ameliyatta tüm kesiler burun deliklerinin içinden yapılır. Burun içinden yapılan ince kesilerle buruna müdahale edilmesi şeklinde gerçekleştirilen kapalı burun amaliyatı sonrasında iz kalma ihtimalinin kalmaması, doğal görünen burunlara sahip olunması, ameliyat ve sonra sürecin oldukça kısa olması ve rahat atlatılması gibi sebeplerden dolayı tercih edilmektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Ameliyat sonrası dikiş izinin olmaması da izsiz burun estetiği tanımının doğmasına neden olmuştur. Fakat doktorların kapalı olarak buruna müdahale ederken zorlanması nedeniyle zor bir ameliyattır. Bu yüzden kapalı burun ameliyatını gerçekleştirecek doktorun deneyimli ve alanında uzman olması dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Kapalı Burun Ameliyatının Avantajları

• Kapalı burun ameliyatında burnun içinden kesi yapıldığı için burun içindeki yumuşak doku ve deri zarar görmez.

• Yara izinin burun içerisinden olmasından dolayı dışarıda yara izi bulunmaz.

• Kesilen bölgedeki sinir miktarının az olmasının sonucunda ameliyat sonucunda daha az uyuşukluk hissedilir.

• Kapalı burun ameliyatı ile burun ucu daha iyi şekilde desteklenir.

• Açık burun ameliyatına göre oluşan şişlik daha azdır ve kısa sürede iner.

• Kapalı burun ameliyatlarından sonraki süreç daha ağrısız, konforlu geçer ve ayrıca iyileşme süreci diğer burun ameliyatlarına oranla daha kısadır.

• Kapalı burun ameliyatı süresi de açık burun ameliyatına göre daha kısadır.

Kapalı Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Burnunun görüntüsünden hoşlanmayan, çeşitli travmalar sonrası burnunda bozukluk olan ve sağlık problemi olan kişilere kapalı burun ameliyatı uygulanabilir. Bu ameliyatın olup olmamasına karar vermekte yetkili kişi, kendi doktorunuz olacaktır. Genel olarak kemik gelişimini tamamlandığı 18 yaşından itibaren uygulanabilir fakat soluk alıp vermede şiddetli olarak güçlük yaşanıyorsa bu yaş sınırı alta indirilebilir.

Kapalı Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kapalı burun ameliyatı, bütün kesilerin burun içinden yapıldığı ameliyattır. Bundan dolayı açık burun ameliyatında olduğu gibi dikiş izi bulunmaz. Kapalı burun ameliyatları genellikle genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak iki üç saat sürer.

Estetik cerrahinin çok tercih edilen ameliyatlarından biri olan kapalı burun ameliyatı sonrasında hasta bir gece hastanede kalır. Yüzde şişliklerin oluşması normalken açık burun ameliyatına oranla daha az morluk görülür. Termoplastik sprit olarak tanımlanan alçı yedinci veya sekizinci günde çıkarılır. Burun içine konulan tamponlarda üç dört gün içinde çıkarılır. 11 12 gün içinde ameliyat olmamış gibi görünülebilir fakat tam iyileşme süresi 6 aydır.

Kapalı Burun Ameliyatı Sonrası Süreç

Kapalı burun ameliyatında genel anestezi verilmesi nedeniyle hasta bir gün gözetim altında kalabilir. Kanamanın azalması için hastanın burnuna silikon ateller ve koruyucu bantlar takılır ve iki üç günün ardından çıkarılır. Bu atellerin nefes alabilen yapıda olması nedeniyle hastaların nefes alıp verirken sorun yaşamaları önlenir. Atel ve koruyucu bantların kullanımının artmasıyla alçı kullanımı azalmıştır ve hastaların ameliyat sonrası konforları artmıştır. Bu ameliyatta hastaların burun içine estetik dikişler atılır ve bu dikişlerin alınmasına gerek yoktur çünkü dikişler kendiliğinden erir. Kapalı burun ameliyatının ardından en az üç gün sonra banyo yapılmalıdır. İlk 48 saatte ödem ve şişlik oluşması normaldir ve kendiliğinden kısa sürede geçecektir. Bir hafta veya on gün süresi içinde hastalar günlük hayatlarına dönebilirler.

Ameliyatın ilk haftası boyunca hastanın başı yüksekte yatması tavsiye edilir. Hatta iki yastık kullanılması önerilir. İyileşmeye başlama süresi yaklaşık altı haftadır. Ameliyat sonrası iki ay boyunca ağır spor yapılması önerilmez. Güneş ışınlarından uzak durulması ve güneş yerine şapka kullanmak tercih edilmelidir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  0000000000000000000000000

  Burun ucu estetiği fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bizimle iletişime geçerek burun ucu estetiği 2021 fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Burun ucu estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

  Burun ucu estetiği ameliyatı ortalama olarak 30 – 40 dakika aralığında sürmektedir.

  Burun ucu estetiği ağrılı ve acılı bir operasyon mudur?

  Burun ucu estetiği öncesinde verilen ilaçlardan dolayı ameliyat esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemektedir.

  Burun ucu estetiğinde yaş sınır var mıdır?
  • Erkeklerde 18 yaşından, kızlarda ise 16 yaşından önce yapılması önerilmemektedir. İleriki yaşlar için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.