Meme Onarımı

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Meme Onarımı Nedir?

Tümör ya da başka hastalıklardan kaynaklı olarak memenin alınmasından sonra yapılan meme rekonstrüksiyonu yani meme onarımı, estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının en önemli işlemlerinden biridir. Yeni gelişmeler ve teknolojiler sonucunda, doğal memeye çok benzer meme oluşturulabilmektedir. Meme onarımı, meme alınma ameliyatıyla aynı anda yapılabilmektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Kanser sonrası meme onarımı sayesinde hasta hem yeni bir memeye sahip olmakta hem de memesiz geçen sürede psikolojik olarak yıpranmayacaktır. Meme onarımı yapılan hastalar, fiziksel olarak kendilerini daha iyi hissederler, kendileriyle barışık ruh haline girerler ve hastalıklara karşı daha güçlü olurlar. Bu nedenlerden dolayı meme onarım ameliyatı, estetik operasyondan çok onarım amaçlı bir operasyondur.

İstanbul meme onarımı operasyonunda oldukça gelişmiş bir şehirdir, pek çok cerrah bulunmaktadır fakat alanında uzman, tecrübeli bir cerrahla çalışmak oldukça önemlidir.

Meme Onarımı Kimlere Yapılır?

Hemen hemen tüm meme alınma operasyonu geçiren ve meme bütünlüğü bozulmuş kişilere, meme onarımı yapılabilir. Meme alınması ile eş zamanlı olarak meme onarımı ameliyatı yapılabilirken ilerleyen zamanlarda da yapılabilir. Kanser sonrası meme onarımı işlemi için birçok hastada tıbbi bir engel bulunmamaktadır. Ayrıca çeşitli hastalıklar, yanıklar sonucu da memelerini kaybeden kişilere meme onarımı operasyonu yapılabilir.

Her farklı hastalık için farklı yöntemler uygulanır ve böylece daha etkili ve sağlıklı sonuçlar alınabilir. Meme onarımı için dikkat edilen durum ise, hastanın sağlık durumunun ameliyata elverişli olup olmadığı konusudur.

Meme Onarımında Görülebilecek Riskler

Meme büyütme, küçültme gibi tüm meme cerrahi ve genel cerrahi operasyonlarında gözlenebilecek kanama, ödem toplama, anestezi problemleri gibi sorunlar meme onarımı operasyonlarında ve sonrasında gözlemlenebilir. Meme onarımının (rekonstrüksiyon), kanserin tekrar etmesine herhangi bir etkisi yoktur. Ayrıca kemoterapi ya da radyoterapiye engel olacak bir durum da oluşturmamaktadır.

Meme Onarımı Nasıl Yapılır?

Meme onarımı, uzmanlık gerektirmektedir ve plastik, estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Hastalarla ilk görüşmede memenin yerine nasıl bir onarım yapılacağı paylaşılmalıdır. Hastanın psikolojisine ve genel durumuna göre tedavi yöntemi belirlenir ve protez veya hastanın kendi dokusu kullanıldığı tedavi yöntemi seçilir. Genellikle birkaç ameliyatla yapılan meme onarımı, ilk aşamada genel anestezi, diğer aşamalarda ise lokal anestezi ile yapılır.

Protez kullanılarak yapılan meme onarımı diğer yöntemlere göre basit ve kısadır. Kendi dokusu ile meme onarımı ise daha karmaşık ve daha fazla cerrahi tecrübe gerektirir. Tek memenin onarımı durumunda diğer meme ile eşit olması açısından, diğer memeye de büyütme, küçültme, dikleştirme işlemleri uygulanabilir.

Meme Onarımı Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası durumunuza göre iki beş gün içerisinde taburcu edilebilirsiniz. Sıvıların birikmesinin önlenmesi için drenler konulur ve bu drenler iki hafta içinde çıkartılır. Dikişlerin alınması ise, yedi ile on gün arasındadır. İyileşme sürecinde cerrahınızın tavsiyelerini dinlemelisiniz.

Yaklaşık dört beş hafta boyunca ağır egzersizlerden kaçınmalısınız ve memelerinizin darbe almasını engellemelisiniz. Normal yaşantınıza dönmeniz yaklaşık olarak altı haftayı bulabilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Meme onarımı zor bir ameliyat mıdır?

  Zor değildir fakat uzmanlık gerektiren bir ameliyat olmasından dolayı alanınzdan uzman ve tecrübeli cerrahın seçilmesi oldukça önemlidir.

  Meme onarımı ücretleri ne kadardır?

  Meme onarımı ücretleri; uygulanacak tekniğe, hastanın durumuna, aşamalara bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi almak ve fiyat hakkında görüşmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Meme onarımı sonrası iz kalır mı?

  Kişinin cilt tipine, cerrahın deneyimi ve özeni, bölgenin tahrişten korunması gibi sebeplere bağlı olarak az veya çok iz kalabilir.

  Meme Onarımı estetiği fiyatları ne kadardır?
  • Eş zamanlı veya geç onarım olarak, hastanın içinde bulunduğu durum göz önüne alınarak doktorun belirlediği en doğru zamanda yapılır.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.