Meme Dikleştirme

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatları, genel olarak meme küçültme ameliyatlarına benzer. Sarkık memeler, meme dikleştirme operasyonlarının baş konuğudur. Memenin büyüklüğüyle ilgili herhangi bir problem olmaksızın sarkan memenin toparlanması için yapılan ameliyatlara denir. Memenin sarkık olmasına neden olabilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Meme; yerçekiminin etkisi, yaşa ve kiloya bağlı olarak sarkmalar yaşayabilir. Sıklıkla kilo alıp verme, emzirme ve memelerin aşırı büyük olması daha erken zamanda sarkmanın yaşanmasında etkilidir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Meme dikleştirme, bu sebeplerin ortadan kalkması için her yıl bir önceki yıldan daha çok tercih edilmektedir. İstanbul meme dikleştirme işlemleri için en çok tercih edilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı ücretleri de pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Dikkat edilmesi gereken konu ise, meme dikleştirme işlemini yapacak cerrahın iyi seçilmesidir ve böylelikle sorunların yaşanması en aza indirilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Meme dikleştirme ameliyatı için hasta ilk önce ayakta muayene edilir. Meme bezi miktarı ve meme başı yerinin ölçümü yapılır. Hafif bir sarkma mevcutsa ve ve meme bezi miktarı kabul edilebilir düzeydeyse meme bezi altına yerleştirilen meme protezi ile meme dikleştirme işlemi yapılır.

Meme sarkması çok fazla ve meme bezi yeterli miktardaysa meme küçültme tekniklerine benzer şekilde dikleştirilir. Eğer ki sarkma fazla ve meme bezi miktarı yetersizse de hem meme toparlaması yapılır hem de silikon protez konulur. İhtiyacınıza ve isteğinize göre doktorlar beraber karar verebilirsiniz.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

Memelerinin sarktığını ve hacim kaybettiğini düşünen kişiler meme dikleştirme ameliyatı olabilir. Ayrıca meme dokusunun meme katlantı bölgesinin altına düşen, olması gerekenden daha düz ve uzun şekle sahip olanlar ve meme ucunun aşağıya dönük duranlar meme dikleştirme ameliyatını tercih edebilir. Buradan dikkat edilen nokta ise kişinin ameliyata engel sağlık probleminin olmamasıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi operasyonlardan en çok tercih edilen işlemlerden biri meme dikleştirmedir. Meme dikleştirme estetiği yapılırken genel anestezi uygulanır. Uygulanacak tekniğe göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık iki dört saat süren bir operasyondur. Memede sarkan yerin alınmasıyla memenin bulunduğu dokunun sıkılaştırılması ve memenin yeniden şekillendirip toparlandığı bir işlemdir.

Meme dikleştirme operasyonları, memedeki sarkmaların derecesine göre yapılmaktadır. Memenin büyüklüğü, memenin biçimi, areoların büyüklüğü ve duruşu, memede oluşan sarkmanın derecesi, deri fazlalığının miktarı ve cildin kalitesi meme dikleştirme de ameliyatı oldukça etkileyen faktörler arasındadır. Eğer gerekli görülürse meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme büyütme veya meme küçültme işlemleri de beraber yapılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme dikleştirme sonrası hemen buz kompres tedavisine başlanır ve spor sütyeni giyilmesi önerilir. Dikişlerin üzerinde bulunan ince bantların dışında başka pansuman uygulanamaz. Ameliyatın ardından 24-48 saatleri içinde konulan drenler çekilir ve çıkarıldıktan bir iki gün sonra duş alınabilir. Dikişlerin alınması yaklaşık on beş gün sonradır. Meme dikleştirme sonrası ödemli olan meme ödemini atar ve şekillenmeye başlar. Son şeklini almasıysa yaklaşık olarak sekiz on haftayı bulur.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Meme dikleştirme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılır?

  Meme gelişiminin tamamlandığı yaş yaklaşık olarak 18’dir. Kişinin ameliyata engel olmayacak herhangi bir sağlık yoksa 18 yaşından sonra meme dikleştirme işlemi yapılabilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı sonra iz kalır mı?

  Meme dikleştirme işleminde iz kalır. İzsiz meme dikleştirme pek mümkün değildir. Bu iz, zaman geçtikçe cilt rengini alır ve silikleşir.

  Meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirilebilir mi?

  Meme dikleştirmede meme süt bezleri büyük ölçüde korunur. Fakat emzirebilme bir varsayım olduğu için kesin bir şey söylenemez.

  Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları nedir?
  • Meme dikleştirme fiyatı memenin sarkma durumu, boyutu, biçimi gibi sebeplerle değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.