Gülüş Tasarımı

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Regen Turkey Clinic
Gülüş Tasarımı

Aslında bireylerin gülüş tasarımı tedavisini tercih etmelerinin en büyük sebebi hastanın aynaya baktığı zaman rahat gülememesidir. Gülüş tasarımı tedavisi de hastanın rahat gülebilmesini amaç edinir. Çünkü rahat gülümseme insanlara kendileri ile daha barışık hissetmelerine ve en önemlisi toplum içerisinde kendilerini daha özgüvenli hissetmelerine neden olmaktadır. Gülüş tasarımında hasta gülümsediği zaman dişlerine yüzüne göre orantılı bir şekil verilmesi, dişlerin renginin ve formunun yüz tipine göre uygun hale getirilmesidir. Form önemlidir çünkü oval, kare ya da farklı formatlara göre herkesin diş formları birbirinden farklılık arz eder ve yüz yapısına göre hasta ile beraber bu belirlenmelidir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Hastanın yüzüne gidebilecek en uygun diş formu vererek yeterli diş yükseklikleri, diş gözükme alanları, diş eti gözükme alanları ayarlanarak oluşturduğumuz tasarıma biz gülüş tasarımı diyoruz. Her bir vaka için özel bir gülüş tasarımı yapılır. Hastanın yüzüne gidebilecek en uygun boyutta, renkte ve formda dişler ayarlanarak gülüş hattını, gülme sınırını belirlediğimiz aslında dizayn tipidir gülüş tasarımı.

Gülüş tasarımı gibi sağlıklı ve doğal gülüşlere sahip olmanın bir diğer yolu da diş taşı temizliğidir. Diş taşı temizliğiyle sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Kimlere Uygulanır?

İhtiyaç hisseden herkese uygulanabilir. Aslında kimlere uygulanamaz şeklinde sorgulamak gerekir. Eğer hasta dişlerinde bir form, renk bozukluğu yok ise de hasta kendini güvende hissetmiyor, rahat gülemiyorsa biz bunu uygulayabiliyoruz. Gülüş tasarımı tedavisinin uygulanamayacağı hastalarımız olmamakla birlikte uygulayan hekimin tecrübesi ile belli hastalarda tedavinin gerekliliğinin sorgulanması gerekmektedir.

Örneğin gülme hattı çok yüksek olan bir hastanın dişlerini form olarak küçük bulması nedeni ile hekime başvurması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda hekimin hastasına tecrübelerine dayanarak işlem sonrasında gülüşünün nasıl negatif yönde değişeceğini hastaya anlatması gerekmemektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Gülüş tasarımına başlanmadan önce hastaya mockup adı verilen ve tedavi bittikten sonra yapılacak tasarımın yaklaşık bir görseli oluşturulmaktadır. Bu geçici tasarım hastaya uygulana bilmektedir. Böylece hasta tedavi bitiminde nasıl bir gülüşe sahip olacağı hakkında fikir sahibi olabilmektedir. İşte bu mockup uygulaması ile gülüş tasarımının hastaya neler katacağı veya hastanın bazı isteklerinin neden uygulanmaması gerektiği çok daha kolay ve real olarak hastaya anlatılabilmektedir.

Böylece hekim ve hasta tedavi sonucunda sürprizler ile karşılaşmadan iki tarafında görüşleri doğrultusunda tedavi sonucu daha tedaviye başlanmadan planlanabilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi dişlerin formunda, büyüklüğünde, renginde ya da bunların hiçbirisinde sıkıntı olmadan bile hasta sadece öz güvenini sağlamak adına da, kendini daha iyi hissetmesi adına veya hastaya fikir sahibi olması adanı da gülüş tasarımı planlama veya tedavi olarak uygulanabilmektedir.

Gülüş tasarımı gibi estetik diş tedavilerinde hizmet verdiğimiz gibi implant tedavisi gibi cerrahi alanlarda da uzman hekimlerimizle hizmet vermekteyiz.

Gülüş Tasarımında Sınırı Var MI?

Yaş sınırı yoktur fakat hastanın duygusal gelişiminin tamamlanması ve fizyolojik olarak gelişimini tamamladığı ergenliğin geçirilmesi tercih edilmektedir. Çünkü ergenlik tamamlanmadan önce yapılan tedavilerin bireyin fiziksel değişiminden bağımsız olarak sabit kalması nedeni ile önceden planlanmış diş formu ile yüz formunda ki uyumun zaman içinde bozulması mümkün olabilmektedir. Birde sağlam dişlere çok fazla müdahale etmek istememekteyiz günümüz tedavisinde amaç minimal invazif dediğimiz bireyin dokularında en az müdahalenin yapıldığı tedavi seçenekleridir. Hastanın gerçekten buna ihtiyacı var mı yoksa basit bir beyazlatma yöntemiyle hiç dişlere dokunmadan hastaya istediğini verebilir miyiz sorusunun değerlendirilmesi hekimin tecrübesi ile direk olarak bağlantılıdır.

İlk Muayene Ne Yapılır?

İlk olarak hastanın yüzünün orantılı olup olmadığını belirliyoruz. Hastanın yüz yapısında üst dudak yüksekliği nedir? Dişlerin boyutları hastanın gülme hattı yüksek mi? Düşük gülme hattına mı sahip? Bunların hepsini bir kere ortaya çıkarıyoruz ve daha sonra bir ölçü alıyoruz ve mockup çalışması yapıyoruz. Aslında uygulama yapılmadan önce bu bir ön izleme çalışmasıdır yani hastaya gülüş dizaynı sonunda ne vereceğinizi gösterdiğimiz çalışmadır. Bunu aynı şekilde hekimin çalışma alışkanlığına bağlı olarak dijital ortamda analog veya dijital ölçü alarak bilgisayar ortamında hastanın son halini gösterebileceğimiz şekilde dizayn edebilmekteyiz.

Bu tasarımlar doğrultusunda hastanın ihtiyacının ve beklentisinin ne tarz bir tedavi seçene ile gerçekleştirilebileceği hekim tarafından değerlendirilmektedir. Tedavi seçeneklerinden en invazif tedavi seçeneği sadece dişlerin ön yüzeyine dokunarak yapabileceğimiz tasarımlar lamine dediğimiz yaprak porselenler ki bunlar çok ince olup 0.1 milimetreye kadar düşen porselen kalınlıklarına sahiptir. Fakat hastanın dişinde çok fazla deformasyon varsa dişlere göreceli olarak daha fazla müdahale ettiğimiz emax veya zirkonyum kronlar ile tedavi ediyoruz.

Gülüş Tasarım Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımı tedavisi illa hastada bir operasyon yapmak veya bir restorasyon yapmamızı gerektiriyor. Bazen basit bir dişeti operasyonuyla ya da basit bir beyazlatma işlemiyle de aslında gülüş tasarımına sahip olabiliyoruz. Fakat bir restorasyon gerektiriyorsa, yani lamine veneer, zirkonyum, emax kronlar yapılması gerekiyorsa da günümüzde tedavi çok hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Diş sayısına göre ve vakanın çeşidine göre 3 ile 10 gün arasında tamamlanabilmektedir.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_08-1280x853.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

İmplant Her Zaman Başarılı Mıdır?

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

İmplant Herkese Uygulanabilir mi?

Emzirme döneminin bitmesinden itibaren üç ay sonra mem estetiği ameliyatları yapılabilir.

Çevremdekiler İmplant Yaptırdığımı Anlar mı?

Yapılan işleme bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber daha net ve sağlıklı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tedavi Sırasında Ağrı Hissedecek miyim?
  • Ameliyattan sonra anestezinin etkisiyle on saat kadar ağrı hissetmezsiniz. Ardından çeşitli ağrı kesicilerle ağrı ve sızlama durumlarının önüne geçirilebilir.
https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

Kanal Tedavisi

Uzman ve alanında tecrübeli ekibimiz sayesinde isteyen vücut formlarından kurtulun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

Protez Uygulaması

Uzman hekimlerimizin yardımıyla estetik ve dolgun göğüslere sahip olmak artık çok kolay.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

20 Yaş Diş Çekimi

Meme onarımı ile fiziksel açıdan daha iyi bir görünüm sağlarken ruhsal olarak da motive olun.

https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

Diş Beyazlatma

Meme küçültme estetiği ile sizi rahatsız etmeyen ideal ölçüde göğüslere hemen sahip olun.

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.