Botoks

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Botoks Nedir?

Clostridium botulinum adı verilen bakteriden elde edilen toksin olarak tanımlanan botoks, medikal uygulama yöntemlerinden en çok tercih edilenler arasında yerine almıştır. Minik kasların hareketleri sonucunda oluşan kırışıklıkların azalması, oluşumunun engellemesi amacıyla, estetik ve kozmetik amacıyla, aşırı terlemeyen bölgesinin terlemesini azalması amacıyla ve kronikleşen migren ağrılarını azaltmak amacıyla botoks yöntemi tercih edilmektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Sinir uçlarında yer alan iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyerek sinirlerin ulaştığı organlar ve sinirler arasında iletimi durdurup etkisini göstermektedir. Pek çok tıbbi ve estetik alanda tercih edilen botoks, yüzün birçok bölgesine uygulanabilir ve yüz botoksu sayesinde yorgun, yaşlı görünüm yerini daha genç ve daha canlı bir görünüme bırakır.

Çene botoksu, dudak botoksu, kaş botoksu yüz anatomisinden iyi anlayan ve alanında tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. 6 aya kadar kalıcı botoks fiyatları hakkında bizimle iletişime geçebilir ve güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

Botoksun Kullanıldığı Alanlar

Botoks, yüzde oluşan kırışıkların ortadan kaldırılması ve engellemesinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Böylece kızgın ve yaşlı görünen yüz ifadesini engeller ve daha genç görünmenize olanak sağlar. Ayrıca yüz şekillendirme amacıyla da sıklıkla botoks kullanılmaktadır. Botoksla kaş kaldırılması sonucunda şaşkın ifadeye yol açan kaşın orta kısmının yüksekliğinin indirilmesi sağlanır. Koltuk altı botoksu sayesinde de ter bezlerinin çalışması azaltılır ve aşırı terleme durumunun önüne geçilir. Ayrıca uzman bir nörologun kararı ile ağrı oluşan bölgeye botoks işlemi uygulanarak migren kontrol altına alınabilir.

Kimler Botoks Uygulamasından Kaçınmalıdır?

Botulinum toksininin süt yoluyla bebeğe geçebilmesi ihtimaline karşı, emziren annelerin botoks işlemini tercih etmemeleri önerilmektedir. Ayrıca botoksun anne karnındaki bebeği etkileyip etkilemediğine dair herhangi bir kanıt olmasa da hamile kadınların botoks işlemi yaptırmaları önerilmemektedir. Belirli kas hastalıklarına sahip olan kişilerin de yüz estetiğine katkı sağlayan botoks işlemini yaptırmamaları gerekmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılması önerilen botoks; göz çevresi botoksu ve kaş arası botoks olarak pek çok yere uygulanabilir ve botoksa uygun kişilere güvenle uygulanabilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Enjekte olarak uygulanan botoks, ağrılı ve acılı bir işlem değildir. Ancak enjeksiyon anında hafif bir ağrı hissedilmesi oldukça normaldir. Minik kasların hareketlerinde azalmanın istenmesi durumunda minik kasların içerisine ve terleme şikayetinin azalmasının istendiği hallerde ise deri içerisine botoks enjekte edilmektedir. Uygulama sonrasında geçici olarak şişlik, morarma gibi durumlar yaşanır ve en kısa sürede geçmektedir. Botoks işleminin ardından rahatlıkla gündelik hayata dönülebilmektedir. Yüz gençleştirme için etkili bir yöntem olan botoks işlemi, uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanması halinde olası komplikasyonlar en aza indirilir.

Botoks Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Botoks öncesinde E vitamini içeren ilaçların tüketimi durdurulmalıdır. Botoks işleminin sonucunda üç dört saat aşırı mimikli ifadelerden kaçınmalı ve uygulanan bölgenin hijyenine önem verilmelidir. Soğuk kompres uygulanan bölgeye ilk hafta hafif masajlar yapılmalı ve işlem sonrasında üç dört gün yüzüstü yatılmamalıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Yüz estetiği sonrasında iz kalır mı?

  Yüz estetiği işlemlerinde özel dikiş ve estetik cerrahi dokunuşlarla en az miktarda iz kalması amaçlanır.

  Yüz estetiği fiyatları nelerdir?

  Yüz estetiği fiyatlarını belirleyen pek çok faktör bulunmaktadır. Uygulanacak yöntem, hastane, doktorun tecrübesi gibi faktörlere göre değişiklik göstermekle beraber detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

  İkincil burun estetiği ne zaman yapılmalıdır?

  Yaş sınırlaması olmamakla birlikte yüz gelişiminin tamamlanmadığı 18 yaş altı için önerilmemektedir.

  Yüz estetiği kalıcı mıdır?
  • Kişinin yüz yapısı ve yaşam şartlarına göre bazen beş on yıl dayanabilir bazen de yaşam boyu dayanır.

  Cerrahlarımızdan
  Parıldayan Güşlüşler

  Dudak-Dolgusu

  Dudak
  Dolgusu

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/botoks-nedir.png

  Botoks
  Tedavisi

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Fraksiyonel-Lazer-Tedavisi-1-1.jpg

  Lazer
  Tedavisi

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.