Ozon Tedavisi

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Ozon Tedavisi Nedir?
Regen Turkey Clinic

Oluşan bir yaranın tedavisi edilmesi ya da bir rahatsızlığın iyileştirilmesi amacıyla vücuda uygulanan ozon gazı uygulamasına ozon tedavisi adı verilir. Lazer tedaviler içerisinde en çok tercih edilmekle birlikte bağışıklık sistemini uyarak rahatsızlık ya da hastalıkların iyileşmesine yardım olan ve üç oksijen atomundan oluşan renksiz bir gazdır. Uzun yıllardan beri dezenfekte süreçlerinde ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan ozon terapisinin etkileri kanıtlanmış ve oldukça güvenli bir yöntemdir. Güçlü bir oksitleyici olduğundan dolayı virüs, bakteri, mantar gibi mikroorganizmaların bütünlüğünü bozarak onları zayıflatmaktadır.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Ozon tedavisinin en verimli kullanıldığı tedaviler; bağışıklık sistemini harekete geçiren ve oksijen gerektiren tedavilerdir. Güvenilir kabul edilmekle birlikte önlenebilir minimal yan etkileri olduğu kanıtlanmıştır fakat oldukça geçerli bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon tedavisi, yüksek güvenilirlikte ve geçerlilikte bir yöntemdir. Göz hastalıklarının ilerleyişini büyük ölçüde durduran ozon terapisinin en sıklıkla kullanıldığı hastalık, dolaşım bozukluklarıdır. Ayrıca kanser hastalarında tamamlayıcı tedavisi olarak tercih edilen ozon tedavisi, vücudun genel direncine olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

İnatçı enfeksiyonların önüne geçilmek için tercih edilmekle birlikte mantar ve bakterilerin sebep olduğu hastalıklarında da tedavisinde kullanılmaktadır. Yüze ozon tedavisi uygulanması sonucunda yaşlanma karşıtı bir etki görülebilir. Karaciğer enflamasyonları, artirt, romatizma gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılırken yanık tedavisinde de tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Dokulara ve hücrelere giden kan dolaşımını hızlandıran ozon tedavisi faydaları saymakla bitmez. Enfeksiyon hastalıklarına karşı direnç göstererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Aynı zamanda cilde ozon tedavisi uygulanması sonucunda daha genç, daha canlı ve daha temiz bir cilde sahip olmanıza imkan tanır. Bu sebeplerden dolayı ozon tedavisi cilt bakımı içinde oldukça önemli bir detaydır.

Depresyondan kaynaklı gerginliği azaltmaya yardımcı olurken kasları gevşeterek yumuşatır ve esnekliği sağlar. Ayrıca tansiyonun düzelmesini sağlar ve eklem rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastanın sağlık durumu ve hastalığın durumu göz önünde bulundurularak doktor tarafından ozon tedavisinin dozu ve sıklığı belirlenmektedir. Günümüzde güvenilir ve geçerli bir yöntem olarak kabul edilen tedavinin iki uygulama şekli bulunmaktadır.

Majör ozon tedavisi, sistemik uygulamalardan en çok tercih edilendir. 50- 200 cc arasında hastalardan kan alınmakta ve bu kan on dakika ozon ve oksijen karışımıyla birleştirildikten sonra damar yoluyla hastaya geri verilmektedir. Rektal ve vajinal insüflasyon da sistemik uygulamalardandır.Lokal uygulamalarda ise, alınan kan oksijen ve ozonla birleştirildikten sonra damar yerine kas, eklem, tendon, vücut boşluklarına veya cilt üzerinde uygulanmasıdır. Lokal uygulamalardan en çok tercih edilenlerin başında aşılama yani minör yöntem gelmektedir.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri

Ozon tedavisinin saymakla bitmeyen faydalarının yanında önlenebilir, minimal yan etkileri de bulunmaktadır. Ozon terapi yönteminin en büyük riski, plazma karbondioksit oranının artmasıdır. Bu durumun da önüne, doz ayarlamasının iyi yapılarak geçilmektedir.

Uzman doktorlar tarafından kurallarına uygun olarak uygulanan ozon terapisi, pek çok hastalığının tedavisini olumlu yönde etkilemekle yan etkileri, zararları oldukça sınırlı olan bir yöntemdir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Ozon tedavisi etkisi ne zaman gösterir?

  Doktorun tavsiyesine bağlı olarak uygulanan doz ve seans sonrasında ozon tedavisi, etkisini göstermektedir.

  Ozon tedavisi kaç seans sürer?

  Hastanın sağlık durumu, hastalığın türü, kullanılan ilaçlar gibi faktörler seans sayısını belirlemektedir. Genel olarak ise, ozon tedavisi on seans sürmektedir.

  Ozon tedavisi kimlere uygulanmaktadır?

  Başta hamileler olmak üzere ileri düzeyde kansızlık, pıhtılaşma bozukluğu, hipertiroid, G6PD enzim eksikliğine sahip olan kişiler hariç tüm yaş gruplarına ve hastalıkların tedavisine uygulanmaktadır. Uzman doktorlarımıza danışarak tedaviye uygunluğunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Ozon tedavisi fiyatları ne kadardır?
  • Kaç seans süreceğini belirleyen faktörler ozon tedavisi fiyatlarını da etkilemektedir. Hastadan hastaya değişebileceğinden dolayı daha net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

    

  Dudak-Dolgusu

  Dudak
  Dolgusu

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/botoks-nedir.png

  Botoks
  Tedavisi

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Fraksiyonel-Lazer-Tedavisi-1-1.jpg

  Lazer
  Tedavisi

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.