Pandemi ( Covid-19 ) Döneminde Diş Hekimine Gitmek Güvenli Midir?

Eylül 21, 2021by Kaang0

Amerikan Diş Hekimleri Birliği tarafından yapılan bir anketin sonucunda ülkede çalışan diş hekimlerinin ya da çalışanlarının yalnızca %1’in testi pozitif çıkmıştır. Uzmanlar bunun nedenini ise, yıllardır süren sterilizasyon çalışmaları ve hastalıklardan korunmak için uygulanan politikalar olduğunu dile getirmiştir. Sağlıksız dişler sadece diş ve ağız sağlığını olumsuz yönde etkilemez; aynı zamanda kalp, damar gibi pek çok hastalığının gün yüzüne çıkmasına neden olabilir. Kanal tedavisinin sadece diş ve ağızla ilgili olduğu düşünülse de aslında vücudun pek çok organıyla da ilgilidir. İhmal edilen herhangi bir diş problemi daha büyük sorunlara yol açabilir.

Pek çok diş hekimleri birliği, diş hekiminiz gerekli önlemleri alıyorsa diş tedavilerini yaptırmanın güvenli olduğunu ve bu tedavilerin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulamıştır. Regen Turkey olarak sağlığınızı her şeyden üstün tutarak gerekli olan tüm sağlık ve hijyen önlemlerini almaktadır. Tedavinin yapılacağı ortamdan kullanılacak malzemeye kadar her şey üstün sterilizasyon aşamalarından geçmektedir.

Diş Tedavileri Neden Ertelenmemelidir?

Diş sorunları kişinin genel sağlık durumunu ve yaşam kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Diş çürükleri, diş kaybı ve diş eti rahatsızlıkları kişinin sağlık durumunu en çok olumsuz etkileyen diş problemleri arasında gösterilir. Bu süre zarfından ihmal edilen kist tedavileri, kanal tedavileri, diş çekimleri gibi durumlar, daha büyük problemlerle karşılaşmanıza neden olabilir.

İhmal edilen diş tedavileri; kalp enfeksiyonuna, akciğer enfeksiyonuna, ağız ve dişlerde lokal hasara neden olabilir. Yetersiz diş temizliği ya da diş ve ağız içi yaralanmalara neden olan yanlış fırçalama tekniği sonucunda bakteriler, kan dolaşımına dahil olabilir.

Ayrıca kalp rahatsızlığı olan bazı kişilerin bakteri geliştirme riski daha yüksek olduğu için bakımlarını ve tedavilerini ihmal etmemeleri gerekir. Diş temizliğinin yanı sıra profesyonel diş bakımı ve tedavilerinin de hiçbir zaman göz edilmemesi gerekir.

Pandeminin ne kadar süreceği belli olmadığı için bu süre zarfından tedavilerinizi bekletmemelisiniz. Küçük bir diş rahatsızlığı zamanında tedavi edilmezse diş çürüklerine, diş kayıplarına ve hatta kalp, damar gibi rahatsızlıkların oluşumuna zemin hazırlayabilir. Bu nedenlerden dolayı siz de gerekli önlemlerinizi alarak güvendiğiniz bir kuruma başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.