Burun Estetiği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Burun Estetiği Nedir?

Burun şeklinin, kıkırdak ve kemik yapısında işlemler yaparak değiştirilmesi işlemine, burun estetiği denilir. Estetik ve plastik cerrahi operasyonları arasından sıklıkla tercih edilen burun estetiği, hem estetik kaygılar hem sağlık problemleri nedeniyle uygulanabilmektedir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Doğuştan var olan veya farklı travmalar sonrası oluşan burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla uygulanan burun estetiği, komplike bir operasyondur. Burun estetiği sonucunun net olarak görülebilmesi için 6 – 12 ay aralığında süreç gerektirir. Burun dokularının yapısı, burnun büyüklüğü veya burundaki problem iyileşme sürecini etkilemektedir. Ufak bir operasyonun belirgin sonuçlar ve değişiklikler doğurmasından dolayı mutlaka uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir ayrıca estetik burun görüntüsünün oluşmaması ve doğal bir görünümde olması için de uzman cerrahlar tarafından yapılması önemlidir.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği, hem estetik bir görünüm kazanmak hem de sağlık açısından problem yaratan sorunların çözülmesi için yaptırılmaktadır. Genellikle nefes alıp vermeye neden olan problemlerden dolayı burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Solunum problemine neden olan durum gözle görülebileceği gibi burnun iç yapısında oluşarak dışarıdan fark edilemeyebilir.

Burun estetiğinin en çok yapılma nedenlerinden diğeri ise, kişinin burnunun görüntüsünden rahatsız olarak farklı bir burun görüntüsüne kavuşmak istemesidir.

Burun kemiğinde eğrilik veya çıkıklık olması, kıkırdak yapısındaki bozukluklar, burnun asimetrik bir görünümde olması, aşırı büyük olması gibi nedenler, burun estetiği yapılmasını gerektiren nedenler arasında yer alır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği öncesi de, burun estetiği ameliyatı süreci kadar önemlidir. Öncelikle hekim, hastanın burun estetiği olmaya uygun olup olmadığı konusunda gerekli tetkikleri ve incelemeleri yapar. Hastanın burun derisi, iç ve dış yapısı incelenerek yapılacak değişiklikler planlanır. Burun ucu estetiği, sekonder burun estetiği gibi hangi uygulamanın yapılacağı ihtiyaca ve isteğe göre planlanır.

Genel anestezi uygulanarak burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilir. Küçük dokunuşların yapılacağı estetik operasyonları lokal anestezi kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Ortalama 2 saat süren bir operasyondur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanmaz?

Burun estetiği uygulamasının yapılmaması gereken durumlar olarak kabul edilmiş bazı sağlık problemleri mevcuttur. Kişinin görüntüsüyle ilgili aşırı ön yargılı olması rahatsızlığı olan beden dismorfik bozukluğu, burun estetiğine engeldir. Uyku sırasında solunum tıkanıklarıyla nefesin kesilmesi durumu olan obstrüktif uyku apnesi de engel bir durumdur. Kanama bozuklukları da, burun estetiği sonrası istenmeyen durumlar oluşturabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır, bunlara dikkat ederek iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Burun estetik ameliyatı sonrasında ilk 4 veya 6 saat ayağa kalkmanız önerilmez. İlk birkaç sıvı beslenme önerilmektedir. Kanamanın önüne geçilmesi için yüksek yastık kullanılmalı, ilk 15 gün sümkürülmemeli ve burna su çekilmemelidir. Yüksek efor gerektiren sporlardan uzak durulması gerekir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Burun estetiği acı verici bir işlem midir?

  Uygulama esnasında anestezi kullanıldığı için ağrı veya acı hissedilmemektedir.

  Burun estetiği ameliyatı sonrası burun tam şeklini ne zaman alır?

  Burun estetiği sonrası 6 ay içerisinde burunda bazı şekil değişiklikleri olur ve burun zamanla yerine oturur.

  Burun estetiği ameliyatında ölüm riski var mı?

  Burun ameliyatı sonrası ölüm riski, yok denecek kadar az gerçekleşmektedir. Oldukça nadir görülen bir durumdur.

  Burun estetiği fiyatları ne kadardır?
  • Burun estetiği 2021 fiyatları; burun yapısına, uygulanacak işlemlere vs göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği ücretleri hakkında detaylı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.