Meme Estetiği

Hastalarımızın ihtiyaçlarını anlıyor ve steril ortamalarda birinci sınıf ekipmanla, sağlığınızı riske atmadan operasyonel süreçlerinizi yönetiyoruz.

Günümüzün en son teknolojisiyle donatılmış ekipmanlarla tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz
Tüm hizmetelerimizi yerelde ve dünyanın birçok bölgesinde operasyonlara katılmış, alanında uzman hekim kadromuzla sürdürmekteyiz.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği, plastik ve estetik cerrahi alanında en çok yapılan ameliyatlar arasındadır. Meme estetiğinde hastanın kilosuna, boyuna, vücut oranına ve yaşına bakılarak nasıl bir hacme ve şekle sahip olduğu ölçümlerle tespit edilir. Bu ölçümler sonucunda hangi estetik meme ameliyatı uygulanacağına karar verilir ve gerekli işlemler bu yönde yapılır. Sadece genetik faktörlerin etkisiyle değil yaş alma ile de memelerde sarkma meydana gelebilmektedir ve ayrıca hamilelik süreci ve sonrasında da meme yapılarında farklılaşma oluşabilir.

Uzman hekimlerimize 0212 481 22 880530 542 46 95 telefon numarasından ulaşabilir veya randevu almak ve adres tarifi almak için tıklayabilirsiniz.

Hastanın kendine duyduğu güvenin artmasında ve yaşam kalitesinin artmasında meme estetiği oldukça önemli bir konumdadır. Yapılacak olan ameliyat en iyi meme estetiği cerrahı tarafından yapılmalıdır. Ameliyat sonucu oluşabilecek sorunların en aza indirilmesi için oldukça önemli bir detaydır. İstediğiniz meme görüntüsüne kavuşmak, doğal meme estetiği ameliyatları ile günümüzde son derece kolaydır.

Meme Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Estetik meme ameliyatları; meme büyüklüğünden memmun olmayan, memelerde dolgu kaybı yaşayan, sarkmalar oluşan, asimetrik görünüme sahip olan, yetersiz meme gelişimeni sahip, kanser gibi hastalıklardan dolayı tekini ve her ikisini de kaybetmiş hastalara uygulanabilir. 20 yaş ile 50 yaş aralığındaki kişilerin meme estetiği yaptırması önerilse de 20 yaş altındaki hastanın aile onayı ve 50 yaş üzerindeki hastanın da cerrahın onayıyla estetik meme ameliyatına girebilirler. Meme estetiği yaptırmak isteyen kişilerin gelişim dönemini tamamlayana kadar beklemeleri önerilir ayrıca kilo vermek isteyenlerin de ameliyatı bir süre ertelemesi önerilir, hızlı kilo alıp verme implantların direkt etkilemese bile görünümünü etkileyebilir.

Meme Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Meme estetiği ameliyatı; meme simetrisini düzeltmek için,memelerde aşırı büyüme ve küçülme olması halinde, yaşa ve kiloya bağlı olarak sarkmaların meydana gelmesi durumunda, meme ve belin orantısız olduğu hallerde ve meme hipertrofisi olan kişilere yapılabilir. Küçük, büyük ve sarkık memelerin istenilen boyutta ve medikal olarak sağlıklı olacak şekilde görüntüye kavuşmayı amaçlanır. Bu durumlarda uygulanacak meme estetiği ameliyatı ile, kişinin özgüveni yükselebilir.

Meme Estetiği Türleri

Kişinin kendini iyi hissetmesi ve hoş bir görünüme kavuşmak için başvurduğu meme estetiği ameliyatlarında en çok tercih edilen silikon implantlardır. En iyi meme estetik İstanbul başta olmak üzere çeşitli büyük şehirlerde yapılmaktadır. Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme onarımı ve jinekomastik (erkek meme küçültme) olmak üzere çeşitli türleri vardır. Bütün bunların en genel halkası olan meme estetiği, yapılan ölçümler sonucu kişinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda gerekli meme estetiği türüne karar verilir ve bu doğrultuda gerekli prosedür uygulanır. Doğal meme estetiği sayesinde memelerinizdeki şekil bozuklukları ortadan kaldırılır ve memeleriniz istediğiniz forma kavuşabilir. Operasyon sonucu kısa sürede iyileşme sağlanır ve memelerin şekilleri uzun süre korunabilir

Meme Estetiği Ameliyatı ve İyileşme Süreci

Memelerde hangi işlemin yapılacağına, muayeneden sonra estetik cerrah ve hasta birlikte karar verirler. Meme estetiği ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılır. Uygulanacak işlem bağlı değişiklik göstermekle genelde 1-3 saat arasında operasyon sürebilir. Ameliyattan çıktıktan altı saat sonra sıvı tüketimine başlayabilirsiniz. İlk üç gün biraz ağrılı bir süreç geçirebilirsiniz. Ameliyat sonrası hastaların üç dört hafta sporcu sütyeni takmaları istenir. Ayrıca ilk haftalar hastanın sırt üstü yatması önerilir. Hastaların üç dört hafta ani hareketlerden, memelere darbe almadan ve yüksek yerlere uzanmaktan kaçınmaları tavsiye edilir.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi istediğiniz zaman arayın
0212 481 22 88
0530 542 46 95
Veya mail gönderin
info@regenturkey.com
randevu@regenturkey.com

Randevu Al

Siz değerli hastalarımız için uzman doktorlarımızla her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/Sikca-sorulan-sorular.jpg

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastalarımızın en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için bizi arayın.

  Meme estetiği nedir?

  Meme estetiği; insanların belirli göğüs ölçülerine sahip olması için gerçekleştirilen, memelerin büyütülmesi, küçültülmesi ve dikleştirilmesi işlemleridir.

  Doğumdan sonra ne zaman meme estetiği yaptırılır?

  Emzirme döneminin bitmesinden itibaren üç ay sonra mem estetiği ameliyatları yapılabilir.

  Meme estetiği fiyatları ne kadardır?

  Yapılan işleme bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber daha net ve sağlıklı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Meme estetiği ameliyatlı ağrılı mıdır?
  • Ameliyattan sonra anestezinin etkisiyle on saat kadar ağrı hissetmezsiniz. Ardından çeşitli ağrı kesicilerle ağrı ve sızlama durumlarının önüne geçirilebilir.
  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/yuz-estetigi-2.jpg

  Yüz
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/burun-estetigi-2-1.jpg

  Burun
  Estetiği

  https://regenturkey.com/wp-content/uploads/2021/09/meme-kucultme-2.jpg

  Meme
  Estetiği

  karin germe

  Karın
  Germe

  RegenTurkey

  Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.