Gülüş Tasarımı Nedir? Uygulamaları Nelerdir?

Kasım 16, 2021by Kaang0
gulus-tasarimi-nedir-uygulamalari-nelerdir

Diş ve ağız bakımı denildiğinde çoğu kişinin aklına çürük diş, diş kayıpları, ağız kokusu gibi problemlerin tedavisi gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı uygulanan estetikler de oldukça önemli bir yere sahiptir. Diş eti problemleri, çürük dişler, diş çarpıklıkları, koyu diş renkleri, diş kayıpları gibi nedenlere bağlı olarak oluşan estetiksel problemler, kişinin özgüvenin azalmasına ve buna bağlı olarak sosyal hayatında içine kapanmasına neden olur.

Bu problemlere sahip olan kişiler, toplum içerisinde konuşmaktan ve diledikleri gibi gülmekten çekinirler. Kişi, sağlıklı dişlere sahip olsa da dişlerin biçim ve şekil bozuklukları için tedaviye ihtiyaç duyabilir. Gülüş tasarımı yöntemi ile kişi hayallerinde gülüşe ve görünüme sahip olabilir. Teknolojinin ve bilimsel çalışmaların ilerlemesiyle ortaya çıkan gülüş tasarımı, daha güzel ve estetik gülüşlere sahip olmanıza olanak sağlıyor.

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan bozulan diş ve diş etlerinin, hastaların gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğal ve güzel bir gülüşe sahip olması için gülüş tasarımı işlemi uygulanır. Gülüş tasarımı pek çok uygulamayı da beraberinde getirir.

 

Gülüş Tasarımı İle Uygulanan Diğer İşlemler

Her kişinin estetik ihtiyaçları ve istekleri farklı olduğu için gülüş tasarımı işlemine ek olarak uygulanacak yöntemler kişiye özel olarak belirlenir. Kişinin cinsiyeti, yüz hatları, beklentileri gibi faktörler göz önünde bulundurularak diğer işlemler belirlenir.

Daha sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olmak için çürük dişler ve iltihaplanmış diş etlerinin tedavi edilmesi gerekir. Çürük tedavisi ve diş taşı temizliği işlemi uygulanarak dişlerin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Ardından kişinin ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik diğer işlemler seçilir. Diş beyazlatma yöntemleri ( bleaching ), diş eti estetiği girişimleri, porselen lamineler ve kaplamalar, diş eksiklerinin implant ve protez uygulamalarıyla giderilmesi, zinkoryum kaplamalar ve ortodontik tedaviler; gülüş tasarımıyla birlikte uygulanan işlemler arasında sayılabilir.

 

Gülüş Tasarımı Tedavisi İle Özgüveninizi Arttırabilirsiniz.

Mükemmel bir gülüşe sahip olmak, kişilerin size nasıl tepki vereceğini etkileyen faktörler arasında yer alır. Göz kamaştırıcı bir gülüşle iş hayatınızda, günlük hayatınızda ya da özel hayatınızda karşınızdaki kişiyi etkileyebilir ve daha sağlıklı iletişim kurabilirsiniz.

İstediğiniz gülüşe sahip olmanız için estetik diş hekimleri, sizin için en uygun gülüş tasarımı uygulamalarını uygular. Hayallerinizdeki gülüşe sahip olmak ve istediğiniz gibi gülmek için bir an önce diş hekiminizle görüşebilirsiniz.

Yüz simetriniz göz önünde bulundurularak uygulanan gülüş tasarımı uygulamasıyla güzel ve doğal görünümlü gülümseme elde edebilirsiniz. Kişi, kendini daha özgüvenli hissetmek için ya da karşısındaki kişiye daha iyi gözükmek için gülüş tasarımı uygulamasına ihtiyaç duyabilir. Gülüş tasarımı uygulaması, diğer uygulamalarla bütünleşerek en mükemmel gülüşü yakalamanızı sağlar. Sizin mükemmel gülüşe sahip olmanızı engelleyen tüm kusur ve asimetri düzeltilerek yüz çenesiyle uyumlu ve daha doğal görünen dişlere sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca dişlerinizin renginin daha net ve tek bir renk tonunda olmasını sağlayan gülüş tasarımı uygulamaları, diş etlerinizin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Gülüş tasarımı tedavi süresi, kişiye uygulanacak işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Her hastanın farklı ihtiyacı ve isteği olduğu için gülüş tasarımı tedavisinin süresi farklılık gösterir. Genellikle 2 ya da 15 gün içerisinde gülüş tasarımı tedavisi tamamlanabilmektedir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RegenTurkey

Siz değerli hastalarımız için diş tedavisi, estetik cerrahi, hücresel tedavi, medikal uygulamalar, plastik cerrahi alanlarında her zaman hizmetinizdeyiz.